1 hodnocení

Spätburgunder Gutswein

Ovocné a středně plný Pinot Noir pro každý den. Toto víno je klasický Spätburgunder, který vhodně doplní lehké masité pokrmy, dobře se hodí k tradičním sýrům. 

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 631
Značka: WEINGUT SALWEY
281 Kč / ks 232 Kč bez DPH 37 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 0,75 l
Ročník: 2018
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: červené
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 0,8 g/l
Poloha vinic: Kaiserstuhl sopečný pás
Charakter podloží: převážně sprašové půdy
Vinifikace: lokální dubové sudy 228l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Kyseliny: 5,9 g/l
Ideální k pití: do 5 let
Teplota pro servis: 16 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SALWEY

Ovocné a středně plný Pinot Noir pro každý den. Toto víno je klasický Spätburgunder, který vhodně doplní lehké masité pokrmy, dobře se hodí k tradičním sýrům. 

salwey_logo_double_blackLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství SALWEY se nachází na jihozápadě Německa ve vinařské oblasti Baden. Nejslunnější oblast země známá produkcí suchých bílých a červených vín v srdci takzvaného Kaiserstuhlu, vyhaslého vulkanického pásu. Kořeny tohoto rodinného vinařství  sahají až do 18. století, přičemž pod názvem Salwey už vinařství funguje po třetí generaci. V současnosti vede vinařství Konrad Salwey, nejstarší syn Wolf-Dietricha a nadále pokračuje v rodinné tradici a dále objevuje i své vlastní cesty. Po studiu na různých německých vinařských usedlostech, mimo jiné Hans Wirsching a Müller-Catoir, dokončil svá enologická studia na univerzitě v Geisenheimu.V roce 2002 se Konrad vrátil do rodinného podniku v Oberrotweilu. Od roku 2011 Konrad řídí vinařství a utváří jeho strategické směřování a víno. Konrád je známý tím, že objevuje nové způsoby vinifikace a vždy zdokonaluje Salweyho čistý styl vína. Rulandské šedé / Pinot Gris a Rulandské modré / Pinot Noir jsou dnes vlajkovou lodí vinařství Salwey.

Falstaff Weinguide Deutschland 2024