Neohodnoceno

FRIZZANTE SECCO

Seznamte se nekomplikovaným, svěžím bílým Secco, má tóny bylinek a kořenitého jádrového ovoce s tóny jako bílá broskev a bezový květ. Jemná perlivost mu dodává příjemný jemný vzhled. Chuť je velmi jasná, přesná a jemně šťavnatá. Nízkoalkoholický sekt se doporučuje jako ideální letní víno třeba jako Aperitiv nebo s italským pečivem a grilovaným jídlem.

Můžeme doručit do:
4.10.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 768
292,82 Kč / ks 39,04 Kč / 100 ml
Kategorie: Německá vína
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůda: Bacchus, Kerner, Muskateller, Scheurebe
Kategorie vína: šumivé bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Zbytkový cukr: 11,3 g/l
Poloha vinic: Rheinhessen & Pfalz
Charakter podloží: jíl a vápenec
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 6,9 g/l
Ideální k pití: aktuální ročník
Teplota pro servis: 6 - 8 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: SEKTHAUS RAUMLAND

Popis produktu není dostupný

Raumland_Logo_Claim_60mmLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown-2

Vinařství bylo založeno v roce 1984 s ambicí vybudovat něco zcela nového a to vyrábět vysoce kvalitní sekt tradiční lahvovou fermentací.  V Německu to bylo v té době pro mnohé nemyslitelné. Dnes rodina obdělává 10 hektarů vinic, samozřejmě organicky. Je zde patrná velká vášeň pro klasické burgundské odrůdy, jako je Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Polohy vinic se rozkládají v oblastech Rheinhessen a Pfalz, což umožňuje vyrábět šumivá vína, která vykazují mineralitu, hloubku a komplexnost. Hrozny, jsou sklízené ručně a i zpracování je velmi šetrné, přičemž pro sekt je použito pouze srdce hroznu. Rozhodnutí zaměřit se výhradně na výrobu jakostního šumivého vína pomohlo  německému sektu získat opět více mezinárodní pozornosti. Od roku 2020 je vinařství Raumland členem VDP a to jako první výrobce šumivého vína - a dále tak propaguje německou scénu šumivých vín v mezinárodním měřítku.

" Ve Flörsheim-Dalsheim jsem opět využil příležitosti navštívit Volker Raumland, pravděpodobně jednoho ze tří největších výrobců šumivých vín v celém Německu. Sortiment, který v současnosti nabízí, je světový a může konkurovat jakémukoli šumivému vínu na planetě."

Stephan Reinhardt / The Wine Advocate 2020