Neohodnoceno

NIEDERBERG HELDEN Riesling GG

VDP.Grosse Gewächs představuje suchý vrchol našeho portfolia. Jedinečná vína s výrazným charakterem a zvláštním potenciálem zrání jsou vytvářena z našich 8 hlavních lokalit ve Střední Mosele. Jen pár kilometrů od sebe vznikají vína s vlastní osobností příslušného terroiru. Přirozené zpracování vinic a spontánní kvašení vín byly vždy naší značkou a odrážejí naše ocenění přírody.

Skladem (>5 ks)
Kód: 609
968 Kč / ks 129,07 Kč / 100 ml
Kategorie: Mosel
Objem: 0,75
Ročník: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP.GROSSES GEWÄCHS
Zbytkový cukr: 2,9 g/l
Hodnocení James Suckling: 95 bodů
Hodnocení Robert Parker Wine Advocate: 94 bodů
Hodnocení Weinwisser 2019: TOP 15 DER GROSSEN GEWÄCHSE DEUTSCHLANDS
Hodnocení Weinwisser 2020: BESTES TROCKENES GG DER MOSEL
Poloha vinic: Niederberg Helden
Charakter podloží: modrá devonská zvětralá břidlice
Vinifikace: dubový sud
Obsah alkoholu: 12,5 %
Kyselina: 6,7 g/l
Ideální k pití: do 25 let
Teplota pro servis: 12 °C
Alergeny: siřičitany
NIEDERBERG HELDEN GG
Novinka

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v loňském roce se stal "Vinařem roku" 2021 podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.