Neohodnoceno

Weisser Burgunder BUNTSTÜCK trocken

Nádherně hladké Rulandské bílé, vůně květin, ořechu, grepu a hrušky. Chuť je hravá, svěží, s příjemnou kyselinkou a dlouhou perzistencí.

Můžeme doručit do:
4.10.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 240
329 Kč / ks 43,87 Kč / 100 ml
Kategorie: Německá vína
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůda: Rulandské bílé
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP Gutswein
Zbytkový cukr: 3,8 g/l
Certifikace vín: RESPEKT BIODYN
Poloha vinic: Birkweiler
Charakter podloží: barevný pískovec
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 5,8 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT DR.WEHRHEIM

Nádherně hladké Rulandské bílé, vůně květin, ořechu, grepu a hrušky. Chuť je hravá, svěží, s příjemnou kyselinkou a dlouhou perzistencí.

Weingut Dr. WehrheimLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown-1

Toto rodinné vinařství bylo založeno po první světové válce v roce 1920 a dnes podnik vede již čtvrtá generace v čele Franzem Wehrheimem. Díky tvrdé práci a také výjimečnému mikroklimatu na nejlepších vinicích v obci Birkweiler patří tato rodina k nejprestižnějším a nejuznávanějším pěstitelům révy vinné v Německu. Certifikované biodynamické vinařství hospodaří na 20 hektarech vinic na takových lokalitách jako jsou Kastanienbusch, Mandelberg, Rosenberg a Am Dachsberg, a to vždy v souladu s pravidly spolku Respekt Biodyn. Obec Birkweiler leží v jižní části oblasti Pfalz, zdejší jedinečné vinice se rozkládají v nadmořské výšce 200 až 350 m n.m. a díky velmi rozmanitému podloží (červený pískovec, červený vápenec, břidlice) jsou ideální pro produkci suchých, výrazných vín s velkou finesou a typickou mineralitou. Daří se zde samozřejmě Rieslingu, ale velkou pozornost  Wehrheimovi věnují i burgundským odrůdám v čele s Pinot Noir. Vinařství je od roku 1991 členem VDP.