1 hodnocení

Riesling Trocken

Výrazné, osvěžující víno, ve vůni najdete trávu, bylinky a čerstvé zelené jablko, harmonická a elegantní chuť citrusů, jemného koření s živou kyselinkou v závěru.

Můžeme doručit do:
4.10.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 162
275 Kč / ks 36,67 Kč / 100 ml
Kategorie: Německá vína
Objem: 0,75 l
Ročník: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 7,6 g/l
Poloha vinic: okolí obce Erbach
Charakter podloží: spraš, slín
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12%
Kyseliny: 7,4 g/l
Teplota pro servis: 10 °C
Vinařství: WEINGUT JAKOB JUNG

Výrazné, osvěžující víno, ve vůni najdete trávu, bylinky a čerstvé zelené jablko, harmonická a elegantní chuť citrusů, jemného koření s živou kyselinkou v závěru.

jakob-jung-logo_5ac47e35d9790 Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Jakob Jung se nachází v obci Erbach ve slavné německé vinařské oblasti Rheingau a bylo založeno již v roce 1799. V roce 2007 absolvoval Alexender Johannes Jung studia na vinařské škole v Geisenheimu, aby pak převzal vedení vinařství. Následně se mu podařilo nakoupit další prestižní vinice a také 250 let starý sklep, který se nachází naproti jejich vinařského domu, kde vína zrají celý rok v konstantní teplotě. Vinice se rozkládají na 18ti hektarech v jednotlivých viničních tratích Hohenrain, Marcobrunn, Michelmark, Siegelsberg a Steinmorgen (Erbach) a Sandgrub (Kiedrich). Jsou osázeny odrůdami Riesling (82 %), Pinot Noir, Pinot Blanc, Chardonnay a Gewürztraminer. Největší vášní mladého Alexe je samozřejmě Riesling, který dlouho zraje na jemných kvasinkách v nerezových tancích, aby víno získalo více ovocnosti, plnosti a extraktu. Alex patří jednoznačně mezi velké talenty a vycházející hvězdy v Rheingau. Vinařství je členem VDP.

"Alexander Jung letos představil kolekci, která jasně podtrhuje jeho ambice dostat se na vrchol regionu."  Eichelmann, 2019

"Alexander Jung je jedním z těch, které je třeba v Rheingau sledovat"  Robert Parker