Neohodnoceno

Riesling Brut

Ryzlink rýnský je rozhodně nejdůležitější odrůdou v němčině vinařství a vlajková loď naší vinařské tradice. Právě z tohoto důvodumáme vysoké standardy pro naše šumivá vína Riesling a pouzevyrábět je v nejlepších letech. Po 5leté pauze nastal časkonečně přijďte znovu a možná přivítáme 2018 Riesling Brut zpětdo našeho sortimentu. Vůně odhaluje ovocné aroma bílé vinicové broskve, limetka a zelené jablko. I přes 36 měsíců stárnutí na kalech to působí osvěživě mladistvě. Na patře jsou citrusové příchutě stejně jako pomelo a meruňka. Kandovaná pomerančová kůra podložená květinové tóny doplňují toto šumivé víno. Je křupavá, jasná a šťavnatá! Živá svěží kyselinka, elegantní mineralita na patře. Jemná perleťpodporuje jeho živost. Pěkný aperitiv Sekt. Hodí se také s pronapříklad pečené krevety tempura nebo sushi.

Skladem (>5 ks)
Kód: 564
644 Kč / ks 858,67 Kč / 1 l
Kategorie: Německá vína
Objem: 0,75 l
Ročník: 2018
Odrůda: Riesling
Kategorie vína: šumivé bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Dosage: 5 g/l
Eichelmann 2021: 90 bodů ročník 2013
Meininger Deutscher Sektpreis 2020: 90 bodů ročník 2013
Poloha vinic: Rheinhessen & Pfalz
Charakter podloží: jíl a vápenec
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,6 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 6 - 8 °C
Alergeny: siřičitany
Ležení na kvasinkách: 36 měsíců

Popis produktu není dostupný

Raumland_Logo_Claim_60mmLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown-2

Vinařství bylo založeno v roce 1984 s ambicí vybudovat něco zcela nového a to vyrábět vysoce kvalitní sekt tradiční lahvovou fermentací.  V Německu to bylo v té době pro mnohé nemyslitelné. Dnes rodina obdělává 10 hektarů vinic, samozřejmě organicky. Je zde patrná velká vášeň pro klasické burgundské odrůdy, jako je Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Polohy vinic se rozkládají v oblastech Rheinhessen a Pfalz, což umožňuje vyrábět šumivá vína, která vykazují mineralitu, hloubku a komplexnost. Hrozny, jsou sklízené ručně a i zpracování je velmi šetrné, přičemž pro sekt je použito pouze srdce hroznu. Rozhodnutí zaměřit se výhradně na výrobu jakostního šumivého vína pomohlo  německému sektu získat opět více mezinárodní pozornosti. Od roku 2020 je vinařství Raumland členem VDP a to jako první výrobce šumivého vína - a dále tak propaguje německou scénu šumivých vín v mezinárodním měřítku.

" Ve Flörsheim-Dalsheim jsem opět využil příležitosti navštívit Volker Raumland, pravděpodobně jednoho ze tří největších výrobců šumivých vín v celém Německu. Sortiment, který v současnosti nabízí, je světový a může konkurovat jakémukoli šumivému vínu na planetě."

Stephan Reinhardt / The Wine Advocate 2020