Neohodnoceno

Grüner Silvaner Trocken

Atraktivní zástupce odrůdy, které se v Rheinhessen velmi daří. Vůně žlutých jablek, medového melounu a kdoulí. V chuti je jemně minerální, temperamentní s krásnou kyselinou v závěru.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 201
292 Kč / ks 241 Kč bez DPH
Kategorie: NĚMECKO
Ročník vína: 2021
Odrůda: Sylvánské zelené / Silvaner
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 4,1 g/l
Objem: 0,75 l
Poloha vinic: okolí obce Siefesheim
Charakter podloží: písek, portfyrová zvětralá hornina
Vinifikace: nerezové tanky / dubový sud
Obsah alkoholu: 12%
Kyseliny: 5,3 g/l
Ideální k pití: do 5 let
Teplota pro servis: 10 °C
Vinařství: WEINGUT WAGNER-STEMPEL

Atraktivní zástupce odrůdy, které se v Rheinhessen velmi daří. Vůně žlutých jablek, medového melounu a kdoulí. V chuti je jemně minerální, temperamentní s krásnou kyselinou v závěru.

wagner-stempelLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

V západní části německé vinařské oblasti Rheinhessen, v krajině strmých kopců vulkanického původu již po devět generací produkuje vína rodina Wagner – Stempel. Dnešní pokračovatel rodinné tradice Daniel Wagner vede vinařství skoro třicet let a sází v první řadě na precizní práci ve vinici. Vinařství je od roku 2000 členem prestižního spolku VDP a v tomto roce přešlo také k organickému ošetření vinic. Vlajkovou lodí vinařství jsou ty nejlepší tratě v okolí Siefersheimu Höllberg a Heerkretz. Jejich silně minerální a precizně vyrobená vína mají fanoušky ve více než třiceti zemích světa a nenechají nikoho na pochybách proč vinařství patří mezi absolutní německou elitu.

"Pro nás je Wagner-Stempel v současné době jedním z těch vinařství, která se masivně rozvíjejí směrem k vrcholu regionu." - Gault & Millau, 2019

"V loňském roce nám Daniel Wagner představil nejsilnější kolekci posledních let - a nová kolekce je stejně silná." - Eichelmann, 2019

 

Zpět do obchodu