Neohodnoceno

Pinot Noir ESTATE

Rubínově červená barva s tmavými odlesky. Ve vůni tmavé třešně, červená řepa, tabákové listy a lesní půda. Na patře šťavnaté, jadrné s dobrou délkou a strukturou.

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 713
529 Kč / ks 437 Kč bez DPH 71 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2019
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: červené víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GUTSWEIN / DEUTSCHER QUALITÄTSWEIN TROCKEN
Zbytkový cukr: 0,4 g/l
Alkohol: 13,5 %
Kyseliny: 6,5 g/l
Sklizeno: ručně
Ideální k pití: do 15 let
Teplota pro servis: 15-17 °C
Alergeny: siřičitany
Vinifikace: malé a velké sudy z francouzského dubu
Charakter podloží: zvětralý vápenec
Poloha vinic: okolí obce Schweigenu
Vinařství: WEINGUT FRIEDRICH BECKER

Rubínově červená barva s tmavými odlesky. Ve vůni tmavé třešně, červená řepa, tabákové listy a lesní půda. Na patře šťavnaté, jadrné s dobrou délkou a strukturou.

Schild am Haus mit Fuchs swLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Friedrich Becker se nachází na samém jihu oblasti Pfalz, přímo na hranici s Alsaskem, kde se také nachází i 70% jejich vinic. V roce 1973 přestal otec současného lídra Fritze prodávat hrozny místnímu družstvu a pustil se výroby vlastních vín. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale dovedla vinařství mezi vinařskou špičku nejen v Německu. Vinař Becker obnovil cisterciácké vinice ze 14.století, použil německé a francouzské klony Pinot Noir, které na hlubokých vápenitých půdách dávají silná, ale také rafinovaná, minerální vína, která jednoznačně patří mezi absolutně to nejlepší co v Německu najdete!

"O stylu Friedricha Wilhelma Beckera je těžké říci něco nového a vzhledem k úrovni, na jaké se zde produkují zejména burgundské odrůdy, což je skvělá zpráva. Pinoty   Noir Heydenreich a Sankt Paul se ucházejí o první místo ve vlastní soutěži vinařství, který Pinot nejlépe prodá vápenité podloží. Chardonnay „Minerál“ a Riesling "Muschelkalk" jsou pak ideálním úvodem do vesmíru jménem Becker."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu