Neohodnoceno

Jean Stodden Spätburgunder RECHER

Mimořádně působivé víno z břidličných teras nad obcí Rech, vůně černých třešní, švestek, ostružin, černého čaje a tmavé čokolády. Chuť je velmi živá, ovocná se stopami mokrého kamene a jemným taninem. Víno leželo 17 měsíců na nových i použitých barikových sudech, nefiltrované, doporučujeme předem dekantovat.

Můžeme doručit do:
7.3.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 216
1 131 Kč / ks 935 Kč bez DPH 151 Kč / 100 ml
Recher Herrenberg Spätburgunder ohne jahr removebg (kopie 2)
ZDARMAZDARMA

Mimořádně působivé víno z břidličných teras nad obcí Rech, vůně černých třešní, švestek, ostružin, černého čaje a tmavé čokolády. Chuť je velmi živá, ovocná se stopami mokrého kamene a jemným taninem. Víno leželo 17 měsíců na nových i použitých barikových sudech, nefiltrované, doporučujeme předem dekantovat.

Jean Stodden | Stecher & KrahnLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown

Rod Stoddenových se věnuje vinaření v údolí Ahr již od roku 1578. Zásadním milníkem je rok 1900, kdy Alois Stodden začal lisovat svůj první Pinot Noir. Potenciál podloží a mnoho hodin slunečního svitu během vegetačního období napomáhá produkci opravdu výjimečných vín. Pokud keř nasadí na příliš mnoho hroznů, proběhne už během léta "zelená sklizeň". Zelené, plně vyvinuté hrozny se ořežou, aby nakonec ty pečlivě vybrané byly co nejbohatší na extrakt. Ruční sklizeň a přísné třídění hroznů na vinici a ještě jednou ve sklepě jsou stejně přirozené jako jejich šetrné zpracování. Červené bobule bez třapin leží v kvasné nádrži až 24 dní. Vína pak přicházejí do dubových sudů, které jim dodávají jemné taniny, kde pak následně nazrávají. Od poloviny 80. let 20. století přivedl Gerhard Stodden vinařství na vrchol v Německu a je považován za jednoho z průkopníků odrůdy Pinot Noir. Dnes vede vinařství jeho syn Alexander Stodden, který  hospodaří na 7 hektarech strmých vinic v takových lokalitách jako jsou Rosenthal, Hardtberg, Mönchberg, Sonnenberg a Herrenberg. Vinařství Jean Stodden je považováno za jasnou jedničku v celé oblasti Ahr a je jedním z nejvýznamnějších vinařství v celém Německu. Členem spolku VDP je od roku 2005. Degustační místnost vinařství, dokončená v roce 2007, získala ocenění v rámci soutěže " Wine Architecture Award 2010" za zdařilou kombinaci tradičních a moderních designových prvků.

Průvodce vínem Vinum 2022  "Alexander Stodden je již nějakou dobu jedním z absolutních vůdců na Ahru. Kvalita Rulandského modrého není definována maximální koncentrací, ale svoboda, vnitřní hustota a složitost jsou skutečnými parametry. A Alexander Stodden ovládá hru s těmito prvky jako málokdo jiný."

Průvodce vínem Vinum 2020 "Opět Vinařství roku Ahr: 8 vín s 90 body a více. Žádné jiné vinařství se nakonec nepřiblíží třídě Alexandera Stoddena. I v nelehkém roce 2017 přináší výjimečný vinař Alexander Stodden opět nejlepší kolekci Pinot Noir na Ahr. Výstavním kouskem letošního ročníku byl opět Pinot Noir Alte Reben."

Eichelmann 2020 "Vynikající světová třída" 5 hvězdiček "Obdivujeme konzistenci, s jakou Alexander Stodden stylisticky sleduje svou vizi Pinot Noir"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024