2 hodnocení

BIRKWEILER KASTANIENBUSCH Spätburgunder BUNTSANDSTEIN

Harmonický Pinot z písčité části vinice Kastanienbusch, jenž zrál dvacet měsíců na dubových sudech. Ve vůni nalezneme černé třešně, švestkový koláč se sladkým kořením. Chuť je strukturovaná, komplexní s příjemným taninem a kyselinkou v závěru.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 117
Značka: WEINGUT WOLF
488 Kč / ks 403 Kč bez DPH 65 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 0,75 l
Odrůda: Pinot Noir
Ročník: 2020
Kategorie vína: GROSSE LAGE
Chuťová kategorie: suché víno
Sklizeno: ručně
Alkohol: 13,5 %
Zbytkový cukr: 0,4 g/l
Kyseliny: 5,6 g/l
Ideální k pití: do 15 let
Vinifikace: nové dubové sudy
Teplota pro servis: 15-17 °C
Vinařství: WEINGUT WOLF

Harmonický Pinot z písčité části vinice Kastanienbusch, jenž zrál dvacet měsíců na dubových sudech. Ve vůni nalezneme černé třešně, švestkový koláč se sladkým kořením. Chuť je strukturovaná, komplexní s příjemným taninem a kyselinkou v závěru.

  Wolf_Kreis+Text190822_BFP_Logo_4c-schwarz_SMALLUnknown

Birweiler je malebná vesnice v regionu Pfalz v Německu, která je známá svou dlouhou tradicí vinařství a produkcí kvalitních vín. Historie vinařství Wolf má bohatou historii sahající až do minulých století, konkrétně roku 1620, kdy rodina Wolf začala pěstovat víno v této oblasti. Jejich tradice a know-how se předávaly z generace na generaci, což přispívá k vysoké kvalitě jejich vín. Vinařství Wolf se specializuje na pěstování několika hlavních odrůd hroznů, včetně Rieslingu, Spätburgunderu (Pinot Noir), Müller-Thurgau, Dornfelderu a Silvaneru. Každá z těchto odrůd přináší do vína unikátní charakteristiku a chuťový profil. Pfalz je známá svou rozmanitostí půdy a klimatu, což umožňuje pěstování různých odrůd hroznů s rozmanitými vlastnostmi. Vinařství Wolf se nachází v oblasti, kde se setkávají vhodné podmínky pro vynikající vína. Wolf se zaměřuje na tradiční metody vinifikace, které zdůrazňují přirozenost a autentičnost vína. Jejich cílem je zachovat charakter a jedinečnost každého vína, což je patrné v každé lahvi, která nese jejich jméno.Vinařství Wolf získalo mnoho ocenění a uznání jak na národní, tak mezinárodní úrovni za svá vynikající vína. Jejich kvalita a reputace jsou respektovány jak v Německu, tak po celém světě. Mladý Mathias Wolf nabízí návštěvníkům možnost prohlédnout si jejich vinice, sklízecí zařízení a sklepy a podívat se na proces výroby vína. Pro milovníky vína je to skvělá příležitost poznat více o jejich řemesle a degustovat jejich lahodná vína i přímo na místě.

Zpět do obchodu