Neohodnoceno

EICHBERG Spätburgunder GG

Pinot Noir z vinice Eichberg je plné víno vykazují se výraznou mineralitou a tóny tmavého ovoce, to vše z půdy sopečného popela. V ročníku 2020 vinaři získali vyvážená a sametová červená vína se skvělou strukturou tříslovin a výraznou ovocnou linkou. Skvělý ročník pro opravdové milovníky pinotů. Původně byl Eichberg - dubová hora skutečně osázen duby. První vinná réva zde byla vysázena v roce 1820. Poloha Eichberg je obnažená od jihovýchodu k jihozápadu, se strmými svahy až s 50% sklonem. Půda se skládá ze zvětralých vulkanických hornin a sopečného popela s malým nánosem spraše na povrchu. Vinice jsou orientovány převážně na jihovýchod, to zaručuje, že ranní slunce velmi brzy vysuší hrozny a podpoří zdraví bobulí a zároveň je réva chráněna před horkým poledním sluncem, což přispívá ideálnímu podílu kyselin.

 

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 645
Značka: WEINGUT SALWEY
1 684 Kč / ks 1 392 Kč bez DPH 225 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2020
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: červené víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GROSSES GEWÄCHS
Zbytkový cukr: 0,6 g/l
Falstaff hodnocení ročník 2018: 96 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2019: 95 bodů
Poloha vinic: Eichberg
Charakter podloží: sopečné půdy se spraší
Vinifikace: 12 měsíců dubové sudy 228l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Kyseliny: 5,5 g/l
Ideální k pití: do 25 let
Teplota pro servis: 16 °C doporučujeme dekantovat
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SALWEY
EICHBERG Spätburgunder GG
ZDARMAZDARMA

Pinot Noir z vinice Eichberg je plné víno vykazují se výraznou mineralitou a tóny tmavého ovoce, to vše z půdy sopečného popela. V ročníku 2020 vinaři získali vyvážená a sametová červená vína se skvělou strukturou tříslovin a výraznou ovocnou linkou. Skvělý ročník pro opravdové milovníky pinotů. Původně byl Eichberg - dubová hora skutečně osázen duby. První vinná réva zde byla vysázena v roce 1820. Poloha Eichberg je obnažená od jihovýchodu k jihozápadu, se strmými svahy až s 50% sklonem. Půda se skládá ze zvětralých vulkanických hornin a sopečného popela s malým nánosem spraše na povrchu. Vinice jsou orientovány převážně na jihovýchod, to zaručuje, že ranní slunce velmi brzy vysuší hrozny a podpoří zdraví bobulí a zároveň je réva chráněna před horkým poledním sluncem, což přispívá ideálnímu podílu kyselin.Hrozny jsou sklizené 100% ručně. Po jejich pečlivém vytřídění rmut zahájí proces otevřeného kvašení se svými přirozenými kvasinkami a některými stonky a částečně celými hrozny při teplotách mezi 25º a 33º C po dobu asi 14 dnů. Během tohoto procesu se třísloviny a barva uvolňují ze slupky častým promícháváním. Jakmile fermentace skončí, je víno lisováno a plněno do dubových sudů ve stylu burgundy. Dřevo pro tyto sudy se získává z vlastních stromů vinařství z oblasti Kaiserstuhl a odesílá se ke zpracování do vybraných bednářství v Burgundsku. Po zrání po dobu v průměru 12 měsíců v novém dubovém sudu je víno bez filtrace lahvováno, což může způsobit určitý zákal, který však zvyšuje komplexnost vín a potenciál zrání.

salwey_logo_double_blackLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství SALWEY se nachází na jihozápadě Německa ve vinařské oblasti Baden. Nejslunnější oblast země známá produkcí suchých bílých a červených vín v srdci takzvaného Kaiserstuhlu, vyhaslého vulkanického pásu. Kořeny tohoto rodinného vinařství  sahají až do 18. století, přičemž pod názvem Salwey už vinařství funguje po třetí generaci. V současnosti vede vinařství Konrad Salwey, nejstarší syn Wolf-Dietricha a nadále pokračuje v rodinné tradici a dále objevuje i své vlastní cesty. Po studiu na různých německých vinařských usedlostech, mimo jiné Hans Wirsching a Müller-Catoir, dokončil svá enologická studia na univerzitě v Geisenheimu.V roce 2002 se Konrad vrátil do rodinného podniku v Oberrotweilu. Od roku 2011 Konrad řídí vinařství a utváří jeho strategické směřování a víno. Konrád je známý tím, že objevuje nové způsoby vinifikace a vždy zdokonaluje Salweyho čistý styl vína. Rulandské šedé / Pinot Gris a Rulandské modré / Pinot Noir jsou dnes vlajkovou lodí vinařství Salwey.

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu