2 hodnocení

MOSEL Riesling

Suchý, šťavnatý Riesling z vinic v okolí řeky Mosely, na jazyce velmi minerální se stopami citrusů a bylinek, elegantně kořenité víno s pevnou kyselinou a krásným svěžím odchodem. 

 

Můžeme doručit do:
4.10.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 54
321 Kč / ks 42,80 Kč / 100 ml
Kategorie: Německá vína
Objem: 0,75 l
Ročník: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP Gutswein
Zbytkový cukr: 7,6 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Poloha vinice: Leiwen
Charakter podloží: zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezový tank
Obsah alkoholu: 12%
Kyselina: 7 g/l
Idealní k pití: do 5 let
Teplota pro servis: 10 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT NIK WEIS ST.URBAN'S HOF

Suchý, šťavnatý Riesling z vinic v okolí řeky Mosely, na jazyce velmi minerální se stopami citrusů a bylinek, elegantně kořenité víno s pevnou kyselinou a krásným svěžím odchodem. 

 

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.