Neohodnoceno

WILTINGER Alte Reben Riesling

Velmi komplexní, mohutný Riesling z unikátní vinice s více než 100 let starých keřů vinné révy. Harmonické aroma bylin, zralých citrusů, jablek a bílého pepře. Chuť je extraktivní, plná s dokonalou souhrou minerality, zbytkového cukru a živých kyselin.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 63
Značka: NIK WEIS
551 Kč / ks 455 Kč bez DPH 73 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: polosuché / feinherb / off-dry
Klasifikace vinic: VDP ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 15,6 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Wine Spectator: 91 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2022: 89 bodů
Poloha vinic: Wiltinger / Wiltinger Schangengraben
Charakter podloží: červená břidlice
Vinifikace: nerezový tank
Obsah alkoholu: 11,5%
Kyseliny: 6,2 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 10 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT NIK WEIS ST.URBAN'S HOF

Popis produktu není dostupný

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.

"Nik Weis ví vše o ryzlinku ve všech jeho odstínech a to jak na Mosele, tak na Sársku. Jeho vína se vždy vyznačují terroirem, hloubkou a úžasnou komplexností. Vzhledem k jeho široké nabídce nezbývá téměř nic, co bychom postrádali. Opět nás obzvláště zaujal jeden titul, „Bockstein“. Víno, které téměř ideálně spojuje všechny přednosti, elegantní lehkost s pevným jádrem. Působivá je také minerální hloubka. Potěšení!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu