Neohodnoceno

NIK WEIS Riesling Dry

Sametově suchý NIK WEIS Riesling Dry představuje vrcholnou kvalitu moselských vín, zpracovanou s maximální péčí vinařství. Díky pomalému, chladnému kvašení s domácími kvasinkami a bez čerpání moštu získává autentický, suchý moselský ryzlink. Jeho vůně plné kouřových tónů a minerální nuance vytvářejí elegantní, vyvážený profil s bohatou paletou čerstvého ovoce a jemnými podtóny sušeného koření. Půda z břidlice a aluviálního prostředí, kde réva roste, dodává tomuto vínu rafinovanou strukturu a živou, pikantní charakteristiku. Ideální doplněk k bílým masům, sladkovodním rybám, mořským plodům a zeleninovým pokrmům. Zkrátka, NIK WEIS Riesling Dry - vrcholná chuťová zkušenost z Moselského regionu.

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 1020
Značka: NIK WEIS
267 Kč / ks 221 Kč bez DPH 36 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 7,6 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Falstaff hodnocení ročník 2022: 89 bodů
Poloha vinice: strmé vinice horní část střední Mosely
Charakter podloží: zvětralá břidlice
Vinifikace: spontánní fermentace nerezový tank
Obsah alkoholu: 12%
Kyselina: 7 g/l
Idealní k pití: do 5 let
Teplota pro servis: 6-8 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT NIK WEIS

Popis produktu není dostupný

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.

"Nik Weis ví vše o ryzlinku ve všech jeho odstínech a to jak na Mosele, tak na Sársku. Jeho vína se vždy vyznačují terroirem, hloubkou a úžasnou komplexností. Vzhledem k jeho široké nabídce nezbývá téměř nic, co bychom postrádali. Opět nás obzvláště zaujal jeden titul, „Bockstein“. Víno, které téměř ideálně spojuje všechny přednosti, elegantní lehkost s pevným jádrem. Působivá je také minerální hloubka. Potěšení!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu