Neohodnoceno

MEHRINGER Alte Reben Riesling

Suchý a velmi noblesní Riesling z výborné polohy a keřů starých skoro 70 let. Ve vůni jasně patrné citrusové plody, primárně mandarinky a grepy. Tělo vína je plné s dlouhou minerální dochutí.

Můžeme doručit do:
4.10.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 66
517 Kč / ks 68,93 Kč / 100 ml
Kategorie: Německá vína
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP GROSSE LAGE
Zbytkový cukr: 5,3 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Poloha vinic: Mehringer / Blattenberg
Charakter podloží: modrá břidlice
Vinifikace: tradiční moselský dubový sud Fuder
Obsah alkoholu: 12%
Kyseliny: 6,8 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 10 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT MAXIMIN GRÜNHAUS

Suchý a velmi noblesní Riesling z výborné polohy a keřů starých skoro 70 let. Ve vůni jasně patrné citrusové plody, primárně mandarinky a grepy. Tělo vína je plné s dlouhou minerální dochutí.

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.