1 hodnocení

SAAR Riesling

Saar Riesling z vinařství Nik Weis je vynikající víno, které získává svou jedinečnou charakteristiku díky půdě konkrétně z břidlice v údolí řeky Saar. Tato regionální zvláštnost poskytuje vínu nezapomenutelný terroir a výjimečnou chuťovou paletu. Naše Saar Riesling je výsledkem dlouholetého vinohradnictví a vinařského umění vinaře Nika Weise, jehož rodinné tradice sahají až do 18. století. Každá lahve tohoto vína je vyjádřením naší vášně a oddanosti kvalitě.Tento polosuchý Riesling se vyznačuje svěžestí, jemným ovocným aroma a mineralitou, která je charakteristická pro vína z půdy z červené břidlice. Je ideálním společníkem ke kulinářským dobrodružstvím a skvěle se hodí k pikantním pokrmům, mořským plodům a čerstvé zelenině. Ochutnejte Saar Riesling z vinařství Nik Weis a objevte jedinečný výraz německého terroir a vinařské tradice. Užijte si lahodný zážitek plný chutí, vůní a emocí, které nabízí toto vynikající víno z údolí řeky Saar.

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 57
Značka: NIK WEIS
348 Kč / ks 288 Kč bez DPH 46 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: polosuché víno
Klasifikace vinic: VDP Gutswein
Zbytkový cukr: 29,1 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Falstaff hodnocení ročník 2022: 90 bodů
Poloha vinic: Wiltinger / Wiltinger Schangengraben
Charakter podloží: červená břidlice, říční sedimenty
Vinifikace: Nerezový tank
Obsah alkoholu: 10,5%
Kyseliny: 7,3 g/l
Ideální k pití: do 5 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT NIK WEIS ST.URBAN'S HOF

Popis produktu není dostupný

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.

"Nik Weis ví vše o ryzlinku ve všech jeho odstínech a to jak na Mosele, tak na Sársku. Jeho vína se vždy vyznačují terroirem, hloubkou a úžasnou komplexností. Vzhledem k jeho široké nabídce nezbývá téměř nic, co bychom postrádali. Opět nás obzvláště zaujal jeden titul, „Bockstein“. Víno, které téměř ideálně spojuje všechny přednosti, elegantní lehkost s pevným jádrem. Působivá je také minerální hloubka. Potěšení!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024