3 hodnocení

URBAN Riesling

Urban Riesling je exkluzivní německé víno z vinařství Nik Weis, nacházející se v malebné oblasti Mosel. Tento Riesling více než jen víno nabízí oslnivou kombinaci svěžesti a ovocné intenzity, která je charakteristická pro region Mosel. Brilantní slámová barva s odstíny do žluta, okouzlující vůně tropického ovoce, zeleného jablka, meruňkového koláče, citronu, broskve a květin. V ústech je intenzivní, jemné s výraznou ovocnou strukturou s příjemným minerálním závěrem. Urban Riesling je výsledkem precizního zpracování a vášnivého přístupu k vinařství od rodinného podniku Nik Weis. S jemnými tóny citrusů a minerálů je Urban Riesling neodolatelnou volbou pro milovníky německých vín. Objednejte si lahvičku Urban Riesling ještě dnes a objevte výjimečnost německých vín z oblasti Mosel.

 

Můžeme doručit do:
1.7.2024
Momentálně nedostupné
Kód: 48
Značka: NIK WEIS
240 Kč / ks 198 Kč bez DPH 32 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Ročník vína: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: polosuché / feinherb / off-dry
Zbytkový cukr: 15,6 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Wine Enthusiast: TOP 100 BEST BUYS
Wine&Spirits: 90 bodů
Poloha vinice: okolí řeky Mosel
Charakter podloží: břidlice
Vinifikace: nerezový tank
Obsah alkoholu: 10,5%
Kyseliny: 6,6 g/l
Ideální k pití: do 5 let
Teplota pro servis: 8 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT NIK WEIS ST.URBAN'S HOF

Popis produktu není dostupný

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.

"Nik Weis ví vše o ryzlinku ve všech jeho odstínech a to jak na Mosele, tak na Sársku. Jeho vína se vždy vyznačují terroirem, hloubkou a úžasnou komplexností. Vzhledem k jeho široké nabídce nezbývá téměř nic, co bychom postrádali. Opět nás obzvláště zaujal jeden titul, „Bockstein“. Víno, které téměř ideálně spojuje všechny přednosti, elegantní lehkost s pevným jádrem. Působivá je také minerální hloubka. Potěšení!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu