2 hodnocení

Kabinett Riesling BOCKSTEIN

Extraktivní, polosladký Rieslling z velmi strmé vinice u obce Ockfen, ktera byla vysazena v roce 1971. Koncentrovaná vůně podtrthující klasický charakter vín z oblasti Saar. V chuti je víno hladké, velmi dlouhé, s doteky kouře a zralého ovoce.

Můžeme doručit do:
6.3.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 72
Značka: NIK WEIS
518 Kč / ks 428 Kč bez DPH 69 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO, 2018 Ryzlink rýnský suché víno bílé, 2018 Ryzlink rýnský polosladké víno bílé, 2018 Veltlínské zelené suché víno bílé, 2018 Chardonnay suché víno bílé, 2020 Ryzlink rýnský suché víno bílé, Ryzlink rýnský suché víno bílé, Ryzlink rýnský polosuché bílé, Ryzlink rýnský polosuché víno bílé, Ryzlink rýnský polosladké víno bílé, Ryzlink rýnský suché bílé, Ryzlink rýnský feinherb / polosuché bílé, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené suché víno bílé 92 bodů, 2018 Ryzlink rýnský suché víno bílé víno, 2018 Chardonnay suché víno bílé, 2020 Ryzlink rýnský suché víno bílé, 2020 Ryzlink rýnský suché bílé, 2020 Rulandské bílé suché víno bílé, polosladké víno
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: polosladké víno
Klasifikace vinic: VDP GROSSE LAGE
Zbytkový cukr: 49 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Wine Spectator: 91 bodů
Falstaff hodnocení 2019: 94 bodů
Falstaff hodnocení 2022: 93 bodů
Poloha vinic: Ockfen / Bockstein
Charakter podloží: šedá devonská břidlice
Vinifikace: nerezový tank a tradiční moselský dubový sud Fuder
Obsah alkoholu: 8,5%
Zbytkový cukr: 49 g/l
Kyseliny: 7,5 g/l
ideální k pití: do 30 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT ST.URBAN'S HOF

Extraktivní, polosladký Rieslling z velmi strmé vinice u obce Ockfen, ktera byla vysazena v roce 1971. Koncentrovaná vůně podtrthující klasický charakter vín z oblasti Saar. V chuti je víno hladké, velmi dlouhé, s doteky kouře a zralého ovoce.

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.

"Nik Weis ví vše o ryzlinku ve všech jeho odstínech a to jak na Mosele, tak na Sársku. Jeho vína se vždy vyznačují terroirem, hloubkou a úžasnou komplexností. Vzhledem k jeho široké nabídce nezbývá téměř nic, co bychom postrádali. Opět nás obzvláště zaujal jeden titul, „Bockstein“. Víno, které téměř ideálně spojuje všechny přednosti, elegantní lehkost s pevným jádrem. Působivá je také minerální hloubka. Potěšení!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024