Neohodnoceno

Riesling KELLERTERRASSEN ROHRENDORFER

Intenzivní tóny broskví, nektarinek a lučního medu, na patře elegantní, vyvážené víno s pevnou strukturou a mineralitou, kořenitý, ovocný a dlouhý závěr. Vysoký potenciál vývoje.

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 339
664 Kč / ks 549 Kč bez DPH 89 Kč / 100 ml
Kategorie: RAKOUSKO
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: KREMSTAL DAC 1 ÖTW
Zbytkový cukr: 8,1 g/l
Falstaff hodnocení ročník 2019: 93 bodů
Alkohol: 13 %
Kyseliny: 6,7 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Vinifikace: nerez tanky
Teplota pro servis: 10 °C
Alergeny: siřičitany
Charakter podloží: spraš
Poloha vinic: Rohrendorfer Gebling

Intenzivní tóny broskví, nektarinek a lučního medu, na patře elegantní, vyvážené víno s pevnou strukturou a mineralitou, kořenitý, ovocný a dlouhý závěr. Vysoký potenciál vývoje.

logorotLogo-TWG-monochrom-300dpi

Jací manželé takové víno. Terroir – to je především rukopis manželů Carmen a Martina Moserových, kteří milují svoje povolání a milují život. To je patrné při ochutnávce vín značky Moser, čistá radost ze života. Od roku 2002 obhospodařují vinařství Hermann Moser, které má za sebou historii trvající přes 350 let a to přímo uprostřed rakouského ráje Rieslingů a Veltlínů v Kremstalu. Rohrendorf leží před branami Kremže, města vína s bohatou historii. Zdejší podnebí je pod vlivem protékajícího Dunaje. Chladivý vítr z Waldviertelu se střída s vysokou intenzitou slunečního svitu, tak aby společně zajistily podmínky pro vznik elegantních, jemně strukturovaných, aromatických a velkých vín. Vrstvy sprašových naplavenin zaručují hluboká, elegantní vína se světovou pověstí. Spraš propůjčuje vínu nezaměnitelný tón minerální stylistiky. Přírodní vína Martina Mosera patří už léta k tomu nejlepšímu, co v této oblasti lze nalézt. Důkaz o tom podává řada vyznamenání, jako například Decanter World Wine Trophy. Martin a Carmen Moserovi položili se 16 hektary vinic v nejlepších polohách v Rohrendorfu optimální základ pro svou širokou škálu prvotřídních vín. Vinař Martin Moser již několik let prokazuje jako sklepmistr úžasnou konzistenci s velmi kompletními bílými a červenými víny a ujal se vůdčí role v kruhu „tradičních rakouských vinařství“. Zvláštní pozornost věnuje Veltlínskému zelenému, kterému se daří na sprašových půdách regionu. Prostorná degustační místnost, jejíž prosklené průčelí nabízí výhled na Rohrendorfské vinice, vytváří atraktivní prostředí pro someliérské a kulinářské akce a lze si ji pronajmout na různé oslavy. Martin Moser vyváží především do USA a Kanady, ale jeho vína jsou úspěšná i v Holandsku, Dánsku, Německu, Velké Británii a Hong Kongu.

Falstaff Weinguide Österreich 2023/24