1 hodnocení

ERBACHER Riesling trocken

Erbacher Riesling trocken je skvostným příkladem kvality německých vín z oblasti Rheingau. Toto víno pochází z vinic ležících na slavných vinorodých březích Rýna, které poskytují ideální podmínky pro pěstování Rieslingu. Své jméno Erbach vděčí za bohatou vinářskou tradici a kvalitní půdu, která přispívá k jedinečné chuti a aromatu této lahodné lahve. Hrozny na tento Riesling zrály na vynikajících polohách v okolí obce Erbach, je to velmi energické víno, se stopami citrusů, zelených jablek a meruněk. V chuti je živé, minerální a osvěžující  Erbacher Riesling trocken osloví vaše smysly svými svěžími tóny a minerálními nuancemi, které dodávají vínům z Rheingau jejich charakteristickou eleganci. Přidejte si tuto lahůdku na váš stůl a dopřejte si zážitek z německých vín plných historie a tradice.

 

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 168
316 Kč / ks 261 Kč bez DPH 42 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 6,3 g/l
Falstaff ročník 2022: 90 bodů
Poloha vinic: Erbacher Steinmorgen
Charakter podloží: spraš, slín
Vinifikace: nerez tanky
Obsah alkoholu: 12%
Kyseliny: 7,6 g/l
Archivace: do 5 let
Teplota pro servis: 10 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT JACOB JUNG

Popis produktu není dostupný

jakob-jung-logo_5ac47e35d9790 Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Jakob Jung se nachází v obci Erbach ve slavné německé vinařské oblasti Rheingau a bylo založeno již v roce 1799. V roce 2007 absolvoval Alexender Johannes Jung studia na vinařské škole v Geisenheimu, aby pak převzal vedení vinařství. Následně se mu podařilo nakoupit další prestižní vinice a také 250 let starý sklep, který se nachází naproti jejich vinařského domu, kde vína zrají celý rok v konstantní teplotě. Vinice se rozkládají na 18ti hektarech v jednotlivých viničních tratích Hohenrain, Marcobrunn, Michelmark, Siegelsberg a Steinmorgen (Erbach) a Sandgrub (Kiedrich). Jsou osázeny odrůdami Riesling (82 %), Pinot Noir, Pinot Blanc, Chardonnay a Gewürztraminer. Největší vášní mladého Alexe je samozřejmě Riesling, který dlouho zraje na jemných kvasinkách v nerezových tancích, aby víno získalo více ovocnosti, plnosti a extraktu. Alex patří jednoznačně mezi velké talenty a vycházející hvězdy v Rheingau. Vinařství je členem VDP.

"Alexander Jung letos představil kolekci, která jasně podtrhuje jeho ambice dostat se na vrchol regionu."  Eichelmann, 2019

"Alexander Jung je jedním z těch, které je třeba v Rheingau sledovat"  Robert Parker

 

     

Zpět do obchodu