Neohodnoceno

Riesling HEILIGENSTEIN 1ÖTW

Velmi komplexní Riesling z možná nejslavnější vinice v celém Rakousku Ried Heiigenstein, klasifikované jako Erste Lage, jenž díky svému podloží, které tvoří až 280 milionů let starý slepenec pouštních písků, štěrku a vulkanických ryolitů dává vínům neopakovatelný charakter. Sytě zlatavá barva se zelenými odlesky. Vůně je kouřová, kořenitá, se stopami zralého tropického ovoce, medu, bílé broskve a krvavého pomeranče v pozadí. V chuti je víno mohutné, s elegantní mineralitou a velmi dlouhým finišem. Velký příslib do budoucna!

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 234
Značka: WEINGUT ALLRAM
980 Kč / ks 810 Kč bez DPH 131 Kč / 100 ml
Kategorie: RAKOUSKO
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: 1ÖTW
Zbytkový cukr: 2,3 g/l
Certifikace vín: BIO / VEGAN
Hodnocení Robert Parker Wine Advocate 2020: 95
Falstaff hodnocení: 95 bodů
Poloha vinic: Zöbinger Heiligenstein
Charakter podloží: sopečný pískovec
Vinifikace: nerez tanky
Obsah alkoholu: 13 %
Kyseliny: 6,9 g/l
Ideální k pití: do 25 let
Teplota pro servis: 8 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT ALLRAM

Velmi komplexní Riesling z možná nejslavnější vinice v celém Rakousku Ried Heiligenstein, klasifikované jako Erste Lage, jenž díky svému podloží, které tvoří až 280 milionů let starý slepenec pouštních písků, štěrku a vulkanických ryolitů dává vínům neopakovatelný charakter. Sytě zlatavá barva se zelenými odlesky. Vůně je kouřová, kořenitá, se stopami zralého tropického ovoce, medu, bílé broskve a krvavého pomeranče v pozadí. V chuti je víno mohutné, s elegantní mineralitou a velmi dlouhým finišem. Velký příslib do budoucna!

 

Allram-LOGOAustriaLogo-TWG-monochrom-300dpi

Tradiční vinařství Allram rodiny Haas-Allram se nachází v srdci vinařské oblasti Kamptal, ve vinařském městě Straß im Straßertale. Od roku 2015 má rodinný podnik na starosti další již 4. generace, syn Lorenz Haas-Allram. Mladý vinař čerpá z obrovského potenciálu, protože když se mluví o Allramu, nelze ignorovat lokality jako Gaisberg, Renner a Heiligenstein. Areál o rozloze 1,5 hektaru v Heiligenstein byl po 30 letech ladem rekultivován v roce 1998 a nyní je základem pro naprosto výjimečný ryzlink. Cílem vinařské rodiny je produkovat vína, která vyprávějí příběh vinic, ve kterými v čase procházejí lidé, kteří je formují. To vytváří prvotřídní lokace a Kamptalu dává maximální výraz, kterého je dosaženo prostřednictvím živých půd, pestré fauny a flóry ve vinicích i minimálními zásahy do procesu zrání vín a odvahou vyzkoušet něco nového. A tak vína Haas-Allrams přesvědčí svou precizností a obrovskou délkou. Lorenz Haas-Allram již přesvědčivě prokázal své schopnosti četnými národními a mezinárodními oceněními. Vrcholem jeho dosavadní mladé vinařské kariéry je jistě vytoužená „White Wine Trophy“ londýnské „International Wine Challenge“, kterou do Rakouska poprvé přivezl v roce 2016 s Rieslingem Ried Gaisberg 1ÖTW. Zákazníkům a milovníkům vína je k dispozici jako penzion zrekonstruovaná secesní vila uprostřed města, která je od vinařství dobře dostupná pěšky.

Fallstaff Weinguide Österreich 2023/24