Neohodnoceno

RIED FLAMBERG Sauvignon Blanc

Flamberg je známý pro své výrazně chladné polohy. Pozdně zrající hrozny poskytují elegantní vína s jemnou texturou a slanou mineralitou. Vůně žlutého grapefruitu, ananasu, pepř, lékořice a zelené luční bylinky se spojují s citrusovými akcenty a příjemnou mineralitou, která vytváří velmi dlouhý závěr. Velký potenciál stárnutí.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 690
1 096 Kč / ks 906 Kč bez DPH 146 Kč / 100 ml
Kategorie: RAKOUSKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2020
Odrůda: Sauvignon Blanc
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Zbytkový cukr: 1,5 g/l
Falstaff hodnocení: 95 bodů
Apelační systém: Südsteiermark DAC
Falstaff hodnocení ročník 2020: 95 bodů
Hodnocení James Suckling: 98 bodů
Alkohol: 12,5 %
Kyseliny: 6 g/l
Ideální k pití: 10 let +
Vinifikace: 18 měsíců velké dubové sudy
Teplota pro servis: 10 -12 °C
Alergeny: siřičitany
Charakter podloží: Vápencová půda
Poloha vinic: Ried Flamberg
Vinařství: WEINGUT LACKNER-TINNACHER

Flamberg je známý pro své výrazně chladné polohy. Pozdně zrající hrozny poskytují elegantní vína s jemnou texturou a slanou mineralitou. Vůně žlutého grapefruitu, ananasu, pepř, lékořice a zelené luční bylinky se spojují s citrusovými akcenty a příjemnou mineralitou, která vytváří velmi dlouhý závěr. Velký potenciál stárnutí.

 

 

Vinařství Lackner-Tinnacher se nachází uprostřed vinic na řetězu kopců ve Steinbachu u Gamlitzu. Vinohradnictví se na pozemku provozuje po staletí, čtyři viniční parcely byly podrobně popsány v josefínském katastru již v roce 1787. Dnes vinařství řídí Katharina Tinnacher a jejích 28 hektarů vinic se nachází v ideálních klimatických nadmořských výškách 400 až 500 metrů v nejlepších strmých svazích ve vinařských městech Gamlitz a Kitzeck-Sausal. Středem pozornosti Kathariny jsou vinice, přičemž je o ně pečlivě ekologicky pečováno. Vinná réva se třikrát až čtyřikrát redukuje o výhonky, jenž se pečlivě formují ručně tak, aby bylo dosaženo vysoké zralosti hroznů. Sklizeň obvykle probíhá později a zvláštní pozornost je věnována preciznímu ručnímu sběru v optimálním stadiu zralosti. Standardem je také rychlá doprava hroznů do lisu v neporušeném stavu, pak následuje šetrné lisování. Tradiční a pečlivá vinifikace určuje nadčasovou elegantní linii vinařství s potenciálem vývoje vín na mnoho let. Vína jsou vždy jemně strukturovaná, prostoupená hlubokým ovocem a ovlivněná půdou, klimatem a ročníkem. Všechna vína panství pocházejí z jeho vlastních vinic. Jednotlivé lokality a vinice mají různé půdní podmínky a Katharina Tinnacher chce tyto jemné strukturální rozdíly ve víně ukázat především. Hlavní odrůdou je Sauvignon Blanc, přičemž hrozny pro místní víno Gamlitz Sauvignon Blanc rostou na převážně písčito-štěrkových půdách. Sauvignon Blanc Ried Welles má jako podloží kamenitý, na minerály bohatý štěrkový slepenec a ornici tvoří červené a šedé písky. Vinařství se zaměřuje i na burgundské odrůdy: Pinot Blanc Ried Eckberg a Morillon Ried Eckberg rostou na vápencových opukových půdách, Pinot Blanc Ried Steinbach a Pinot Gris Ried Steinbach se daří na písčitých a štěrkových půdách. Dále se Ryzlink vlašský, Gamlitz Gelber Muskateller a Gelber Muskateller Ried Gamitz vyrábí z vinné révy staré více než padesát let. Začátkem roku 2008 bylo vinařství rozšířeno o vinice v Ried Flamberg v obci St. Nikolai im Sausal. Pět hektarů jižních až jihozápadních svahů nabízí zvláštní terroir charakterizovaný korálovou vápencovou půdou a je vzrušujícím kontrastem k místům ve Steinbachu. Není tedy divu, že právě Flamberg je nyní středem zájmu Kathariny, která se již během studií na University of Natural Resources and Life Sciences zajímala o interakci révy, půdy a klimatu. Od ročníku 2016 jsou všechna vína certifikována jako bio.

Falstaff Weinguide Österreich 2023/24 

Zpět do obchodu