Neohodnoceno

NIEDERBERG HELDEN Riesling GG

Niederberg Helden Riesling GG je vznešeným zástupcem německých vín z oblasti Mosel. Toto Grand Cru (GG) víno pochází z vinařství ležícího na slunných svazích Niederberg Helden, které poskytují ideální podmínky pro pěstování odrůdy Riesling. Jeho jméno "Helden" znamená "hrdiny" a vyjadřuje sílu a kvalitu tohoto výjimečného vína. Skvělým předpokladem tohoto důležitého vína jsou velké rostliny Vitis vinifera, které jsou základem pro výrobu vín z Mosel. S jemnými tóny bílých květů, citrusového ovoce a minerálními nuancemi přináší Niederberg Helden Riesling GG jedinečný zážitek z německých vín. Přidejte si tuto lahůdku na váš stůl a dopřejte si výjimečný okamžik plný radosti z německé vína.

 

 

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 609
1 089 Kč / ks 900 Kč bez DPH 145 Kč / 100 ml
Kategorie: MOSEL-SAAR-RUWER
Ročník vína: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.GROSSES GEWÄCHS
Zbytkový cukr: 2,9 g/l
Falstaff ročník 2018: 96 bodů
Falstaff ročník 2020: 95 bodů
Falstaff ročník 2022: 94 bodů
Hodnocení James Suckling: 95 bodů
Hodnocení Robert Parker Wine Advocate: 94 bodů
Hodnocení Weinwisser 2019: TOP 15 DER GROSSEN GEWÄCHSE DEUTSCHLANDS
Hodnocení Weinwisser 2020: BESTES TROCKENES GG DER MOSEL
Poloha vinic: Niederberg Helden
Charakter podloží: modrá devonská zvětralá břidlice
Vinifikace: dubový sud
Obsah alkoholu: 12,5 %
Kyselina: 6,7 g/l
Ideální k pití: do 25 let
Teplota pro servis: 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SCHLOSS LIESER
NIEDERBERG HELDEN Riesling GG
Novinka
ZDARMAZDARMA

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v roce 2021 se stal "Vinařem roku"  podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.

"Špičkové vinařství, vedené Thomasem Haagem s velkými ambicemi a touhou po neustálém zlepšování, představuje jednu skvělou kolekci za druhou. Bez ohledu na to, zda jsou vyráběny se zbytkovou sladkostí nebo suché, patří ryzlinky ze zámku Lieser k absolutně nejlepším na Mosele, v Německu a lze říci bez velké nadsázky celosvětově. To platí zejména pro aukční vína, která spojují neuvěřitelně vysokou koncentraci s uhlazenou elegancí a potenciálem pro téměř věčný život."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu