Neohodnoceno

Rech HERRENBERG Spätburgunder GG

Rech Herrenberg Spätburgunder GG z weingut Das Rotweingut Jean Stodden v oblasti Ahr je pokladem mezi německými víny. Tento vzácný Spätburgunder, v nejvyšší kategorii Grosses Gewächs (GG), je vyráběn s mistrovským umem a láskou k tradici v rodinném vinařství Jean Stodden. Pochází z vyhlášené vinice Herrenberg v oblasti Ahr, která je známá svými unikátními terroiry a ideálními podmínkami pro pěstování Pinot Noir. S hlubokou, komplexní chutí, bohatými tóny černého ovoce a elegantními tříslovinami je Rech Herrenberg Spätburgunder GG archivním vínem pro náročné znalce. Přidejte toto mistrovské víno do své sbírky archivních vín a objevte kouzlo německých vín z oblasti Ahr.

Jméno Herrenberg odkazuje na pány ze Saffenburgu, k jejichž majetku patřila obec Rech, a kteří na tomto místě vysadili své vinice. Vinice se nachází pod skalnatou oblastí Schwedenkopf. V jižní část lokality, naproti zřícenině Saffenburgu, je terasovitý  jižně orientovaný strmý svah se sklonem až 60 %. Ten nabízí svým břidlicovým podložím vynikající podmínky pro optimální využití slunečního svitu. Recher Herrenberg GG zrál 19 měsíců ve 100% nových barikových sudech, jedná se o prvotřídní červené víno, ve vůni je ušlechtilé s tóny ostružin, borůvek a černého rybízu, podtržené jemnou mineralitou. V chuti je vícevrstvé, silné s dlouhou perzistencí a pevnými tříslovinami. Nefiltrované doporučujeme dekantovat.


 

 

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 219
2 571 Kč / ks 2 125 Kč bez DPH 343 Kč / 100 ml
Kategorie: AHR
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2018
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: červené víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GROSSES GEWÄCHS
Zbytkový cukr: 1,3 g/l
Falstaff hodnocení ročník 2018: 94 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2019: 97 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2021: 95 bodů
Poloha vinic: Herrenberg pod výběžkem Schwedenkopf
Charakter podloží: zvětralá břidlice
Vinifikace: nové barikové sudy 19 měsíců
Obsah alkoholu: 13%
Kyseliny: 5,2 g/l
Ideální k pití: do 30 let
Teplota pro servis: 16 - 18 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: JEAN STODDEN DAS ROTWEINGUT
Rech HERRENBERG  Spätburgunder GG
ZDARMAZDARMA

Popis produktu není dostupný

Jean Stodden | Stecher & KrahnLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown

Rod Stoddenových se věnuje vinaření v údolí Ahr již od roku 1578. Zásadním milníkem je rok 1900, kdy Alois Stodden začal lisovat svůj první Pinot Noir. Potenciál podloží a mnoho hodin slunečního svitu během vegetačního období napomáhá produkci opravdu výjimečných vín. Pokud keř nasadí na příliš mnoho hroznů, proběhne už během léta "zelená sklizeň". Zelené, plně vyvinuté hrozny se ořežou, aby nakonec ty pečlivě vybrané byly co nejbohatší na extrakt. Ruční sklizeň a přísné třídění hroznů na vinici a ještě jednou ve sklepě jsou stejně přirozené jako jejich šetrné zpracování. Červené bobule bez třapin leží v kvasné nádrži až 24 dní. Vína pak přicházejí do dubových sudů, které jim dodávají jemné taniny, kde pak následně nazrávají. Od poloviny 80. let 20. století přivedl Gerhard Stodden vinařství na vrchol v Německu a je považován za jednoho z průkopníků odrůdy Pinot Noir. Dnes vede vinařství jeho syn Alexander Stodden, který  hospodaří na 7 hektarech strmých vinic v takových lokalitách jako jsou Rosenthal, Hardtberg, Mönchberg, Sonnenberg a Herrenberg. Vinařství Jean Stodden je považováno za jasnou jedničku v celé oblasti Ahr a je jedním z nejvýznamnějších vinařství v celém Německu. Členem spolku VDP je od roku 2005. Degustační místnost vinařství, dokončená v roce 2007, získala ocenění v rámci soutěže " Wine Architecture Award 2010" za zdařilou kombinaci tradičních a moderních designových prvků.

Průvodce vínem Vinum 2022  "Alexander Stodden je již nějakou dobu jedním z absolutních vůdců na Ahru. Kvalita Rulandského modrého není definována maximální koncentrací, ale svoboda, vnitřní hustota a složitost jsou skutečnými parametry. A Alexander Stodden ovládá hru s těmito prvky jako málokdo jiný."

Průvodce vínem Vinum 2020 "Opět Vinařství roku Ahr: 8 vín s 90 body a více. Žádné jiné vinařství se nakonec nepřiblíží třídě Alexandera Stoddena. I v nelehkém roce 2017 přináší výjimečný vinař Alexander Stodden opět nejlepší kolekci Pinot Noir na Ahr. Výstavním kouskem letošního ročníku byl opět Pinot Noir Alte Reben."

Eichelmann 2020 "Vynikající světová třída" 5 hvězdiček "Obdivujeme konzistenci, s jakou Alexander Stodden stylisticky sleduje svou vizi Pinot Noir"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

                                                      

 

Zpět do obchodu