Neohodnoceno

Chardonnay MINERAL

 

Hrozny z okolí Schweigenu na německé i alsaské straně na vápencové zvětralém podloží s hlinito-jílovitou půdou. Stáří révy mezi 28 a 39 lety. Hrozny byly pečlivě vybírány ručně, odstopkované a jemně odšťavněné. Řízené kvašení a další školení vína se odehrává v objemu 228 litrů v dubových sudech vyrobených z nejkvalitnějšího francouzského dubu. Víno bylo lahvováno v roce 2020. Barva světlá, jasně žlutá. V nose jemná vůně briošky, elegantní na patře s příjemnými bylinnými tóny. Víno s velmi dobrým potenciálem zrání a dlouhou trvanlivostí, dlouhý závěr.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 888
1 607 Kč / ks 1 328 Kč bez DPH
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2018
Odrůda: Chardonnay
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GUTSWEIN / DEUTSCHER QUALITÄTSWEIN TROCKEN
Zbytkový cukr: 3 g/l
Falstaff ročník 2018: 95 bodů
Alkohol: 13,5 %
Kyseliny: 8,6 g/l
Sklizeno: ručně
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 8-10 °C
Alergeny: siřičitany
Vinifikace: Dubové sudy 228l
Charakter podloží: zvětralý vápenec
Poloha vinic: Schweigen německá i alsaská strana
Vinařství: WEINGUT FRIEDRICH BECKER

Popis produktu není dostupný

Schild am Haus mit Fuchs swLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Friedrich Becker se nachází na samém jihu oblasti Pfalz, přímo na hranici s Alsaskem, kde se také nachází i 70% jejich vinic. V roce 1973 přestal otec současného lídra Fritze prodávat hrozny místnímu družstvu a pustil se výroby vlastních vín. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale dovedla vinařství mezi vinařskou špičku nejen v Německu. Vinař Becker obnovil cisterciácké vinice ze 14.století, použil německé a francouzské klony Pinot Noir, které na hlubokých vápenitých půdách dávají silná, ale také rafinovaná, minerální vína, která jednoznačně patří mezi absolutně to nejlepší co v Německu najdete!

"O stylu Friedricha Wilhelma Beckera je těžké říci něco nového a vzhledem k úrovni, na jaké se zde produkují zejména burgundské odrůdy, což je skvělá zpráva. Pinoty   Noir Heydenreich a Sankt Paul se ucházejí o první místo ve vlastní soutěži vinařství, který Pinot nejlépe prodá vápenité podloží. Chardonnay „Minerál“ a Riesling "Muschelkalk" jsou pak ideálním úvodem do vesmíru jménem Becker."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu