Neohodnoceno

RUMMELSHEIM Riesling Kieselstein

Jemná kvasnicová kořenitost s komplexní strukturou, slanými minerálními tóny a velmi pevným na patře, pikantní ryzlink s velkým potenciálem zrání; komplimenty lehké rybí pokrmy. Hrozny selektivní ruční sběr, osm hodin macerace, šetrné lisování s malým tlakem, fermentace a zrání v tradičních dřevěných sudech o objemu 1200 litrů (Stückfass), spontánní kvašení; ponecháno na jemných kalech až do dubna. Podloží velmi oblázkové půdy, vinice se nacházejí nad Rümmelsheimem v nadmořské výšce 260 m nad mořem.

Můžeme doručit do:
25.4.2024
Momentálně nedostupné
Kód: 822
468 Kč / ks 387 Kč bez DPH 62 Kč / 100 ml
Kategorie: NAHE
Objem: 0,75 l
Ročník: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP.ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 3,4 g/l
Poloha vinic: Rümmelsheim 250 m.n.m.
Charakter podloží: hlinitá půda proložená oblázky a křemencem
Vinifikace: spontání fermentace dubové sudy 1200 l
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 8 g/l
Ideální k pití: do 7 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: syřičitany
Vinařství: JOH.BABT.SCHÄFER
Stáří vinic: 30 let

Popis produktu není dostupný

    mceclip1  Unknown

Dnes mám Sebastian Schäfer, na starosti vinařství, které je rodinným hospodářstvím již po čtyři generace. Vášeň a ambice stát se jedním z nejlepších se projevily již v roce 2001, kdy Sebastian získal titul „Mladý vinař roku“. V současné době jeho vína získávají ocenění a nejvyšší hodnocení, protože jsou plná charakteru bez kompromisů v kvalitě, na což je patřičně hrdý a získává motivaci pro další práci. Po dlouhé době úsilí se vinařství v roce 2013  stalo členem Asociace německých vinařů (Verband Deutscher Prädikatsweingüter – VDP), jako jediné vinařství z regionu Nahe za posledních dvanáct let. Fakt, že se úspěšně zařadili mezi přední německé výrobce však rozhodně neznamená, že nyní usíná na vavřínech. 

"V ročníku 2022 se Sebastianu Schäferovi podařilo překonat skvělý ryzlinkový ročník 2021. Bez ohledu na to, zda se jedná o slavné Großer Gewächse z Goldlochu a Pittermännchen, Erste Lagen, jako je Schlossberg, nebo základníí vína: Pečlivý a zručný vinař dodal každé své etiketě život dokonalým citem pro víno, takže již nyní velký požitek, ale i velký příslib do budoucna. Toto je výtvarné umění výroby vína, založené v přítomnosti na velkou budoucnost."

 Falstaff Weinguide Deutschland 2024