Neohodnoceno

PITTERMÄNNCHEN Riesling GG

Výrazný kořenitý a bylinný buket, s velkým minerálním okrajem, velmi komplexní a pevný na patře, pevný, slaný dlouhý závěr, ideální k dušenému nebo drůbeži s jemným bylinkovým kořením. Selektivně vybrané hrozny, ruční sběr, 14 hodin macerace, šetrné lisování s malým tlakem, spontánní fermentace a zrání v tradičních dřevěných sudech o objemu 1200 litrů Stückfass, ponecháno na kalu do konce dubna. Podloží hlinitá půda se zvětralou břidlicí a vysokým obsahem jílu, pozůstatky devonského moře staré 360 milionů let, poloha „Pittermännchen“ byla pojmenována podle stříbrné mince ze 16. století.

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 831
972 Kč / ks 803 Kč bez DPH 130 Kč / 100 ml
Kategorie: NAHE
Objem: 0,75 l
Ročník: 2018
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP GROSSE LAGE
Zbytkový cukr: 3,5 g/l
Poloha vinic: Pittermännchen vinice klasifikace VDP.GROSSEN LAGEN
Charakter podloží: hlinitá půda se zvětralou břidlicí a vysokým obsahem jílu, pozůstatky devonského moře
Vinifikace: spontání fermentace dubové sudy 1200 l
Obsah alkoholu: 13 %
Kyseliny: 7,4 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: syřičitany
Vinařství: JOH.BABT.SCHÄFER

Popis produktu není dostupný

    mceclip1  Unknown

Dnes mám Sebastian Schäfer, na starosti vinařství, které je rodinným hospodářstvím již po čtyři generace. Vášeň a ambice stát se jedním z nejlepších se projevily již v roce 2001, kdy Sebastian získal titul „Mladý vinař roku“. V současné době jeho vína získávají ocenění a nejvyšší hodnocení, protože jsou plná charakteru bez kompromisů v kvalitě, na což je patřičně hrdý a získává motivaci pro další práci. Po dlouhé době úsilí se vinařství v roce 2013  stalo členem Asociace německých vinařů (Verband Deutscher Prädikatsweingüter – VDP), jako jediné vinařství z regionu Nahe za posledních dvanáct let. Fakt, že se úspěšně zařadili mezi přední německé výrobce však rozhodně neznamená, že nyní usíná na vavřínech. 

"V ročníku 2022 se Sebastianu Schäferovi podařilo překonat skvělý ryzlinkový ročník 2021. Bez ohledu na to, zda se jedná o slavné Großer Gewächse z Goldlochu a Pittermännchen, Erste Lagen, jako je Schlossberg, nebo základníí vína: Pečlivý a zručný vinař dodal každé své etiketě život dokonalým citem pro víno, takže již nyní velký požitek, ale i velký příslib do budoucna. Toto je výtvarné umění výroby vína, založené v přítomnosti na velkou budoucnost."

 Falstaff Weinguide Deutschland 2024