Neohodnoceno

SCHÄFER Riesling trocken

Vůně žlutého ovoce i limetky a citrusových plodů, jemná kořenitost, krásná hra rozmanitých ovocných tónů se šťavnatou opulentností v závěru. Hrozny selektivní ruční sběr, až šest hodin macerace, šetrné lisování s malým tlakem, fermentace a zrání v nerezových tancích, vše z vybraných vinic v Laubenheimu, Rümmelsheimu a Dorsheimu, hlinitá půda proložená oblázky a křemencem

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 819
340 Kč / ks 281 Kč bez DPH 45 Kč / 100 ml
Kategorie: NAHE
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 6,1 g/l
Poloha vinic: Laubenheim, Rümmelsheim a Dorsheim
Charakter podloží: hlinitá půda proložená oblázky a křemencem
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,8 g/l
Ideální k pití: do 5 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: syřičitany
Vinařství: JOH.BAPT.SCHÄFER

Popis produktu není dostupný

    mceclip1  Unknown

Dnes mám Sebastian Schäfer, na starosti vinařství, které je rodinným hospodářstvím již po čtyři generace. Vášeň a ambice stát se jedním z nejlepších se projevily již v roce 2001, kdy Sebastian získal titul „Mladý vinař roku“. V současné době jeho vína získávají ocenění a nejvyšší hodnocení, protože jsou plná charakteru bez kompromisů v kvalitě, na což je patřičně hrdý a získává motivaci pro další práci. Po dlouhé době úsilí se vinařství v roce 2013  stalo členem Asociace německých vinařů (Verband Deutscher Prädikatsweingüter – VDP), jako jediné vinařství z regionu Nahe za posledních dvanáct let. Fakt, že se úspěšně zařadili mezi přední německé výrobce však rozhodně neznamená, že nyní usíná na vavřínech. 

"V ročníku 2022 se Sebastianu Schäferovi podařilo překonat skvělý ryzlinkový ročník 2021. Bez ohledu na to, zda se jedná o slavné Großer Gewächse z Goldlochu a Pittermännchen, Erste Lagen, jako je Schlossberg, nebo základníí vína: Pečlivý a zručný vinař dodal každé své etiketě život dokonalým citem pro víno, takže již nyní velký požitek, ale i velký příslib do budoucna. Toto je výtvarné umění výroby vína, založené v přítomnosti na velkou budoucnost."

 Falstaff Weinguide Deutschland 2024

Zpět do obchodu