Neohodnoceno

DORSHEIM Riesling trocken

Buket zralých meruněk a broskví, filigránové tělo se silným minerálním charakterem, velmi husté a intenzivní na patře a úžasně dlouhý závěr. Hrozny selektivně vybrané z VDP.GROSSEN LAGEN®, ručně sklizené, až šest hodin macerace, šetrné lisování s malým tlakem, fermentace a zrání v dřevěných sudech o objemu 1200 litrů (Stückfass) a nerezových tancích, částečně spontánně fermentované a ponechány na kalech až do dubna. Polohy vinic VDP.GROSSEN LAGEN® Pittermännchen a Goldloch, podloží prorostlé břidlicí, oblázky a křemencem

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 825
484 Kč / ks 400 Kč bez DPH 65 Kč / 100 ml
Kategorie: NAHE
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Zbytkový cukr: 4,8 g/l
Klasifikace vína: VDP.ORTSWEIN
Poloha vinic: Pittermännchen & Goldloch vinice klasifikace VDP.GROSSEN LAGEN
Charakter podloží: hlinitá půda proložená oblázky a křemencem
Vinifikace: spontání fermentace dubové sudy 1200 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Kyseliny: 7,8 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: syřičitany
Vinařství: JOH.BABT.SCHÄFER

Popis produktu není dostupný

    mceclip1  Unknown

Dnes mám Sebastian Schäfer, na starosti vinařství, které je rodinným hospodářstvím již po čtyři generace. Vášeň a ambice stát se jedním z nejlepších se projevily již v roce 2001, kdy Sebastian získal titul „Mladý vinař roku“. V současné době jeho vína získávají ocenění a nejvyšší hodnocení, protože jsou plná charakteru bez kompromisů v kvalitě, na což je patřičně hrdý a získává motivaci pro další práci. Po dlouhé době úsilí se vinařství v roce 2013  stalo členem Asociace německých vinařů (Verband Deutscher Prädikatsweingüter – VDP), jako jediné vinařství z regionu Nahe za posledních dvanáct let. Fakt, že se úspěšně zařadili mezi přední německé výrobce však rozhodně neznamená, že nyní usíná na vavřínech. 

"V ročníku 2022 se Sebastianu Schäferovi podařilo překonat skvělý ryzlinkový ročník 2021. Bez ohledu na to, zda se jedná o slavné Großer Gewächse z Goldlochu a Pittermännchen, Erste Lagen, jako je Schlossberg, nebo základníí vína: Pečlivý a zručný vinař dodal každé své etiketě život dokonalým citem pro víno, takže již nyní velký požitek, ale i velký příslib do budoucna. Toto je výtvarné umění výroby vína, založené v přítomnosti na velkou budoucnost."

 Falstaff Weinguide Deutschland 2024

Zpět do obchodu