Neohodnoceno

BURG LAYER SCHLOSSBERG Riesling trocken

Svůdně chladivý buket, břidlicová kořenitost s chmelovým nádechem, žluté a oranžové ovoce jako ananas a broskev dokonale sladěné s tmavě minerálně-slaným účinkem na patře, perfektní parťák k candátovi s bylinkovou krustou. Selektivní ruční sběr, šest hodin macerace, šetrné lisování s malým tlakem, spontánní kvašení a zrání v tradičních dřevěných sudech o objemu 1200 litrů Stückfass až do dubna. Podloží červenomodrá zvětralá břidlice s obsahem jílu.

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (1 ks)
Kód: 828
587 Kč / ks 485 Kč bez DPH 78 Kč / 100 ml
Kategorie: NAHE
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.ERSTE LAGE
Zbytkový cukr: 2,4 g/l
Poloha vinic: Burg Layer Schlossberg
Charakter podloží: červenomodrá zvětralá břidlice s obsahem jílu
Vinifikace: spontání fermentace dubové sudy 1200 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Kyseliny: 8,1 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: syřičitany
Vinařství: JOH.BABT.SCHÄFER

Popis produktu není dostupný

    mceclip1  Unknown

Dnes mám Sebastian Schäfer, na starosti vinařství, které je rodinným hospodářstvím již po čtyři generace. Vášeň a ambice stát se jedním z nejlepších se projevily již v roce 2001, kdy Sebastian získal titul „Mladý vinař roku“. V současné době jeho vína získávají ocenění a nejvyšší hodnocení, protože jsou plná charakteru bez kompromisů v kvalitě, na což je patřičně hrdý a získává motivaci pro další práci. Po dlouhé době úsilí se vinařství v roce 2013  stalo členem Asociace německých vinařů (Verband Deutscher Prädikatsweingüter – VDP), jako jediné vinařství z regionu Nahe za posledních dvanáct let. Fakt, že se úspěšně zařadili mezi přední německé výrobce však rozhodně neznamená, že nyní usíná na vavřínech. 

"V ročníku 2022 se Sebastianu Schäferovi podařilo překonat skvělý ryzlinkový ročník 2021. Bez ohledu na to, zda se jedná o slavné Großer Gewächse z Goldlochu a Pittermännchen, Erste Lagen, jako je Schlossberg, nebo základníí vína: Pečlivý a zručný vinař dodal každé své etiketě život dokonalým citem pro víno, takže již nyní velký požitek, ale i velký příslib do budoucna. Toto je výtvarné umění výroby vína, založené v přítomnosti na velkou budoucnost."

 Falstaff Weinguide Deutschland 2024

Zpět do obchodu