Neohodnoceno

GOLDLOCH Riesling GG

Přímé jemné bílé a žluté ovoce, broskev, ananas, estragon, super šťavnaté, velmi husté a intenzivní na patře; výrazný minerální charakter, přesto živý a lehký, křehká rovnováha, jemné slané tóny. Hrozny selektivní ruční sběr, osm hodin macerace, šetrné lisování s malým tlakem, spontánní fermentace a zrání v tradičních dřevěných sudech o objemu 1200 litrů Stückfass a nerezových tancích, ponecháno na jemných kalech do konce dubna. Podloží svrchní prvky Rotliegend proložené křemencem a oblázky; kvarcitový slepenec a hornina v podloží staré 280 milionů let; označení „Goldloch“ odkazuje na zasypaný zlatý důlní tunel.

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 832
972 Kč / ks 803 Kč bez DPH 130 Kč / 100 ml
Kategorie: NAHE
Objem: 0,75 l
Ročník: 2018
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP GROSSE LAGE
Zbytkový cukr: 3,4 g/l
Hodnocení Gault Millau: 94 bodů
Hodnocení Robert Parker Wine Advocate: 92 bodů
Hodnocení WINUM: 92 bodů
Poloha vinic: Goldloch vinice klasifikace VDP.GROSSEN LAGEN
Charakter podloží: Podloží svrchní prvky Rotliegend proložené křemencem a oblázky; kvarcitový slepenec a hornina v podloží staré 280 milionů let
Vinifikace: spontání fermentace dubové sudy 1200 l
Obsah alkoholu: 13 %
Kyseliny: 8 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: syřičitany
Vinařství: JOH.BABT.SCHÄFER

Popis produktu není dostupný

    mceclip1  Unknown

Dnes mám Sebastian Schäfer, na starosti vinařství, které je rodinným hospodářstvím již po čtyři generace. Vášeň a ambice stát se jedním z nejlepších se projevily již v roce 2001, kdy Sebastian získal titul „Mladý vinař roku“. V současné době jeho vína získávají ocenění a nejvyšší hodnocení, protože jsou plná charakteru bez kompromisů v kvalitě, na což je patřičně hrdý a získává motivaci pro další práci. Po dlouhé době úsilí se vinařství v roce 2013  stalo členem Asociace německých vinařů (Verband Deutscher Prädikatsweingüter – VDP), jako jediné vinařství z regionu Nahe za posledních dvanáct let. Fakt, že se úspěšně zařadili mezi přední německé výrobce však rozhodně neznamená, že nyní usíná na vavřínech. 

"V ročníku 2022 se Sebastianu Schäferovi podařilo překonat skvělý ryzlinkový ročník 2021. Bez ohledu na to, zda se jedná o slavné Großer Gewächse z Goldlochu a Pittermännchen, Erste Lagen, jako je Schlossberg, nebo základníí vína: Pečlivý a zručný vinař dodal každé své etiketě život dokonalým citem pro víno, takže již nyní velký požitek, ale i velký příslib do budoucna. Toto je výtvarné umění výroby vína, založené v přítomnosti na velkou budoucnost."

 Falstaff Weinguide Deutschland 2024