Neohodnoceno

GOLDLOCH Riesling GG

Přímé jemné bílé a žluté ovoce, broskev, ananas, estragon, super šťavnaté, velmi husté a intenzivní na patře; výrazný minerální charakter, přesto živý a lehký, křehká rovnováha, jemné slané tóny. Hrozny selektivní ruční sběr, osm hodin macerace, šetrné lisování s malým tlakem, spontánní fermentace a zrání v tradičních dřevěných sudech o objemu 1200 litrů Stückfass a nerezových tancích, ponecháno na jemných kalech do konce dubna. Podloží svrchní prvky Rotliegend proložené křemencem a oblázky; kvarcitový slepenec a hornina v podloží staré 280 milionů let; označení „Goldloch“ odkazuje na zasypaný zlatý důlní tunel.

Můžeme doručit do:
12.12.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 832
972 Kč / ks 803 Kč bez DPH 130 Kč / 100 ml
Kategorie: NAHE
Objem: 0,75 l
Ročník: 2018
Odrůda: Ryzlink rýnský
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP GROSSE LAGE
Zbytkový cukr: 3,4 g/l
Hodnocení Gault Millau: 94 bodů
Hodnocení Robert Parker Wine Advocate: 92 bodů
Hodnocení WINUM: 92 bodů
Poloha vinic: Goldloch vinice klasifikace VDP.GROSSEN LAGEN
Charakter podloží: Podloží svrchní prvky Rotliegend proložené křemencem a oblázky; kvarcitový slepenec a hornina v podloží staré 280 milionů let
Vinifikace: spontání fermentace dubové sudy 1200 l
Obsah alkoholu: 13 %
Kyseliny: 8 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: syřičitany
Vinařství: JOH.BABT.SCHÄFER

Popis produktu není dostupný

    mceclip1  Unknown

Dnes mám Sebastian Schäfer, na starosti vinařství, které je rodinným hospodářstvím již po čtyři generace. Vášeň a ambice stát se jedním z nejlepších se projevily již v roce 2001, kdy Sebastian získal titul „Mladý vinař roku“. V současné době jeho vína získávají ocenění a nejvyšší hodnocení, protože jsou plná charakteru bez kompromisů v kvalitě, na což je patřičně hrdý a získává motivaci pro další práci. Po dlouhé době úsilí se vinařství v roce 2013  stalo členem Asociace německých vinařů (Verband Deutscher Prädikatsweingüter – VDP), jako jediné vinařství z regionu Nahe za posledních dvanáct let. Fakt, že se úspěšně zařadili mezi přední německé výrobce však rozhodně neznamená, že nyní usíná na vavřínech.