Neohodnoceno

SEKTHAUS RAUMLAND Rosé RESÉRVE Brut 2016

Prozkoumejte špičkové aperitivní víno Sekthaus Raumland Rośe Resérve Brut 2016, které zaujme svou vynikající kvalitou a bohatými chutěmi. Toto vysoce hodnocené rosé víno z Německa je vytvořeno vinným domem Raumland, který je známý svou excelentní řemeslnou práci a pěčlivým procesem výroby sektu.Rośe Resérve Brut 2016 je elegantní a osvěžující víno s jemnými tóny červených bobulovin a květinovými akcenty, které z něj činí ideální volbu pro příjemný aperitivní zážitek. Toto víno je vyrobeno z nejkvalitnějších hroznů a zraje s pečlivostí, aby dosáhlo optimálního rovnováhy chutí a harmonie. Ochutnejte toto exkluzivní víno Sekthaus Raumland Rośe Resérve Brut 2016, které zaručeně obohatí váš aperitivní rituál a přinese vám nezapomenutelný zážitek plný luxusu a elegance.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 264
823 Kč / ks 680 Kč bez DPH 110 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2016
Odrůda: 72% Pinot Noir 28% Pinot Meunier
Kategorie vína: šumivé rosé
Chuťová kategorie: Sekt brut
Dosage: 7 g/l
Hodnocení Robert Parker Wine Advocate 2020: 91 bodů
Eichelmann 2021: 90 bodů
Poloha vinic: Rheinhessen & Pfalz
Charakter podloží: jíl a vápenec
Vinifikace: nerez tanky a dřevěné sudy
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,5 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 6 - 8 °C
Alergeny: siřičitany
Ležení na kvasinkách: více než 60 měsíců
Vinařství: SEKTHAUS RAUMLAND

Popis produktu není dostupný

Raumland_Logo_Claim_60mmLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown-2

Vinařství bylo založeno v roce 1984 s ambicí vybudovat něco zcela nového a to vyrábět vysoce kvalitní sekt tradiční lahvovou fermentací.  V Německu to bylo v té době pro mnohé nemyslitelné. Dnes rodina obdělává 10 hektarů vinic, samozřejmě organicky. Je zde patrná velká vášeň pro klasické burgundské odrůdy, jako je Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Polohy vinic se rozkládají v oblastech Rheinhessen a Pfalz, což umožňuje vyrábět šumivá vína, která vykazují mineralitu, hloubku a komplexnost. Hrozny, jsou sklízené ručně a i zpracování je velmi šetrné, přičemž pro sekt je použito pouze srdce hroznu. Rozhodnutí zaměřit se výhradně na výrobu jakostního šumivého vína pomohlo  německému sektu získat opět více mezinárodní pozornosti. Od roku 2020 je vinařství Raumland členem VDP a to jako první výrobce šumivého vína - a dále tak propaguje německou scénu šumivých vín v mezinárodním měřítku.

" Ve Flörsheim-Dalsheim jsem opět využil příležitosti navštívit Volker Raumland, pravděpodobně jednoho ze tří největších výrobců šumivých vín v celém Německu. Sortiment, který v současnosti nabízí, je světový a může konkurovat jakémukoli šumivému vínu na planetě."

Stephan Reinhardt / The Wine Advocate 2020

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 
 
 
Zpět do obchodu