1 hodnocení

SEKTHAUS RAUMLAND CUVÉE KATHARINA Brut Nature 2017

Cuvée Katharina Brut Nature, strukturované, harmonické šumivé víno Blanc de Noir vyrobené z hroznů Pinot Noir a Pinot Meunier. Cuvée Katharina je pojmenováno po mladší dceři Volkera a Heide-Rose Raumlandových. Eleganci Pinot Noir doplňuje síla a ovocnost  Pinot Meunier. Jemné kouřové tóny, ořech a brioška se snoubí s ovocnými tóny tmavých bobulí a lehkými květinovými tóny. Cuvée lahvované jako Brut Nature, je velmi puristické, suché a pevné, přesto má krémovost a svěží texturu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 261
774 Kč / ks 640 Kč bez DPH 103 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2017
Odrůda: 72% Pinot Noir 28% Pinot Meunier
Kategorie vína: šumivé bílé
Chuťová kategorie: Sekt brut
Dosage: 2,5 g/l
Meininger Deutscher Sektpreis 2020: 2.místo v kategorii "Prestige Burgunder" ročník 2014
Falstaff ročník 2017: 91 bodů
Falstaff ročník 2018: 92 bodů
Poloha vinic: Rheinhessen
Charakter podloží: jíl a vápenec
Vinifikace: nerezové tanky 72% a dřevěné sudy 28 %
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,5 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 6 - 8 °C
Alergeny: siřičitany
Ležení na kvasinkách: 36 měsíců
Vinařství: SEKTHAUS RAUMLAND

 

 

Raumland_Logo_Claim_60mmLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown-2

Vinařství bylo založeno v roce 1984 s ambicí vybudovat něco zcela nového a to vyrábět vysoce kvalitní sekt tradiční lahvovou fermentací.  V Německu to bylo v té době pro mnohé nemyslitelné. Dnes rodina obdělává 10 hektarů vinic, samozřejmě organicky. Je zde patrná velká vášeň pro klasické burgundské odrůdy, jako je Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Polohy vinic se rozkládají v oblastech Rheinhessen a Pfalz, což umožňuje vyrábět šumivá vína, která vykazují mineralitu, hloubku a komplexnost. Hrozny, jsou sklízené ručně a i zpracování je velmi šetrné, přičemž pro sekt je použito pouze srdce hroznu. Rozhodnutí zaměřit se výhradně na výrobu jakostního šumivého vína pomohlo  německému sektu získat opět více mezinárodní pozornosti. Od roku 2020 je vinařství Raumland členem VDP a to jako první výrobce šumivého vína - a dále tak propaguje německou scénu šumivých vín v mezinárodním měřítku.

" Ve Flörsheim-Dalsheim jsem opět využil příležitosti navštívit Volker Raumland, pravděpodobně jednoho ze tří největších výrobců šumivých vín v celém Německu. Sortiment, který v současnosti nabízí, je světový a může konkurovat jakémukoli šumivému vínu na planetě."

Stephan Reinhardt / The Wine Advocate 2020

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 
 
 
Zpět do obchodu