Neohodnoceno

SEKTHAUS RAUMLAND CUVÉE MARIE-LUISE Brut 2015

Elegantní Blanc de Noir Cuvée, které bylo pojmenováno po první dceři majitelů Marii-Luise. Hrozny převážně Pinot Noir pocházejí z různých vinic na polohách v Rheinhessen a Pfalz. Protože Flörsheim-Dalsheim leží přesně na hranici těchto dvou vinařských oblastí, může být naplno využita rozmanitost půd a klimatických vlivů, což dodává cuvée okouzlující komplexnost a jemné aroma.Chuťově se Cuvée Marie-Luise vyznačuje jemným ovocem, především bílou broskví a šťavnatou meruňkou. Tento sekt završuje jemná kořenitost a lichotivá souhra ovocné sladkosti a kyselosti. Velmi typické pro toto Cuvée je typická chuť připomínající červené višně.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 258
774 Kč / ks 640 Kč bez DPH 103 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2015
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: šumivé bílé
Chuťová kategorie: Sekt brut
Dosage: 6 g/l
Eichelmann 2021: 90 bodů ročník 2013
Meininger Deutscher Sektpreis 2020: 90 bodů ročník 2013
Falstaff ročník 2017: 91 bodů
Falstaff ročník 2018: 93 bodů
Poloha vinic: Rheinhessen & Pfalz
Charakter podloží: jíl a vápenec
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,2 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 6 - 8 °C
Alergeny: siřičitany
Ležení na kvasinkách: 36 měsíců
Vinařství: SEKTHAUS RAUMLAND

Popis produktu není dostupný

Raumland_Logo_Claim_60mmLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown-2

Vinařství bylo založeno v roce 1984 s ambicí vybudovat něco zcela nového a to vyrábět vysoce kvalitní sekt tradiční lahvovou fermentací.  V Německu to bylo v té době pro mnohé nemyslitelné. Dnes rodina obdělává 10 hektarů vinic, samozřejmě organicky. Je zde patrná velká vášeň pro klasické burgundské odrůdy, jako je Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Polohy vinic se rozkládají v oblastech Rheinhessen a Pfalz, což umožňuje vyrábět šumivá vína, která vykazují mineralitu, hloubku a komplexnost. Hrozny, jsou sklízené ručně a i zpracování je velmi šetrné, přičemž pro sekt je použito pouze srdce hroznu. Rozhodnutí zaměřit se výhradně na výrobu jakostního šumivého vína pomohlo  německému sektu získat opět více mezinárodní pozornosti. Od roku 2020 je vinařství Raumland členem VDP a to jako první výrobce šumivého vína - a dále tak propaguje německou scénu šumivých vín v mezinárodním měřítku.

" Ve Flörsheim-Dalsheim jsem opět využil příležitosti navštívit Volker Raumland, pravděpodobně jednoho ze tří největších výrobců šumivých vín v celém Německu. Sortiment, který v současnosti nabízí, je světový a může konkurovat jakémukoli šumivému vínu na planetě."

Stephan Reinhardt / The Wine Advocate 2020

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 
 
 
Zpět do obchodu