Neohodnoceno

RAUMLAND FRIZZANTE SECCO

Frizzante Secco z vinařství Raumland v oblasti Rheinhessen je dokonalým spojením kvality a osvěžující chuti. Toto elegantní frizzante nabízí osvěžující a suchou chuť, která osloví každého milovníka vína. Seznamte se nekomplikovaným, svěžím bílým Secco, které má tóny bylinek a kořenitého jádrového ovoce s tóny jako bílá broskev a bezový květ. Jemná perlivost mu dodává příjemný jemný vzhled. Chuť je velmi jasná, přesná a jemně šťavnatá. Nízkoalkoholický sekt se doporučuje jako ideální letní víno třeba jako Aperitiv nebo s italským pečivem a grilovaným jídlem. Secco pochází z malebného města v regionu Rheinhessen, kde rodina Raumland s láskou pěstuje a zpracovává hrozny. S jemnými bublinkami a svěžím ovocným charakterem je Frizzante Secco ideální volbou pro ty, kteří hledají lehké a elegantní německé víno. Objednejte si lahve tohoto vynikajícího vína ještě dnes a objevte lahodný svět německých vín z oblasti Rheinhessen.

 

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 768
293 Kč / ks 242 Kč bez DPH 39 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Odrůda: Bacchus, Kerner, Muskateller, Scheurebe
Kategorie vína: šumivé bílé
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Zbytkový cukr: 11,3 g/l
Poloha vinic: Rheinhessen & Pfalz
Charakter podloží: jíl a vápenec
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 6,9 g/l
Ideální k pití: aktuální ročník
Teplota pro servis: 6 - 8 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: SEKTHAUS RAUMLAND

Popis produktu není dostupný

Raumland_Logo_Claim_60mmLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown-2

Vinařství bylo založeno v roce 1984 s ambicí vybudovat něco zcela nového a to vyrábět vysoce kvalitní sekt tradiční lahvovou fermentací.  V Německu to bylo v té době pro mnohé nemyslitelné. Dnes rodina obdělává 10 hektarů vinic, samozřejmě organicky. Je zde patrná velká vášeň pro klasické burgundské odrůdy, jako je Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Polohy vinic se rozkládají v oblastech Rheinhessen a Pfalz, což umožňuje vyrábět šumivá vína, která vykazují mineralitu, hloubku a komplexnost. Hrozny, jsou sklízené ručně a i zpracování je velmi šetrné, přičemž pro sekt je použito pouze srdce hroznu. Rozhodnutí zaměřit se výhradně na výrobu jakostního šumivého vína pomohlo  německému sektu získat opět více mezinárodní pozornosti. Od roku 2020 je vinařství Raumland členem VDP a to jako první výrobce šumivého vína - a dále tak propaguje německou scénu šumivých vín v mezinárodním měřítku.

" Ve Flörsheim-Dalsheim jsem opět využil příležitosti navštívit Volker Raumland, pravděpodobně jednoho ze tří největších výrobců šumivých vín v celém Německu. Sortiment, který v současnosti nabízí, je světový a může konkurovat jakémukoli šumivému vínu na planetě."

Stephan Reinhardt / The Wine Advocate 2020

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 
 
 
Zpět do obchodu