1 hodnocení

SEKTHAUS RAUMLAND Riesling Brut 2018

Ryzlink rýnský je rozhodně nejdůležitější odrůdou německého vinařství, jedná se o vlajkovou loď této vinařské země. Právě z tohoto důvodu držíme vysoké standardy pro  šumivá vína z odrůdy Riesling a produkujeme je jen v nejlepších ročnících. Po pětileté pauze nastal pravý čas zařadit 2018 Riesling Brut opět do našeho sortimentu. Vůně odhaluje ovocné aroma bílé vinicové broskve, limetky a zelené jablka. I přes třicet šest měsíců stárnutí na kalech víno působí svěže a  mladistvě. Na patře vnímáme citrusové tóny jako pomelo a také meruňky, kandovaná pomerančová kůra podložená květinovými tóny doplňuje toto šumivé víno. víno je křupavé, jasné a šťavnaté ! Živá svěží kyselinka, elegantní mineralita na patře. Jemná perleť podporuje živost. Pěkný aperitivní Sekt. Hodí se například k pečeným krevetám tempuře nebo sushi.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 564
644 Kč / ks 532 Kč bez DPH 859 Kč / 1 l
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2018
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: šumivé bílé
Chuťová kategorie: Sekt brut
Dosage: 5 g/l
Eichelmann 2021: 90 bodů ročník 2013
Meininger Deutscher Sektpreis 2020: 90 bodů ročník 2013
Falstaff ročník 2018: 93 bodů
Poloha vinic: Rheinhessen & Pfalz
Charakter podloží: jíl a vápenec
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,6 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 6 - 8 °C
Alergeny: siřičitany
Ležení na kvasinkách: 36 měsíců
Vinařství: SEKTHAUS RAUMLAND

Popis produktu není dostupný

Raumland_Logo_Claim_60mmLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB  Unknown-2

Vinařství bylo založeno v roce 1984 s ambicí vybudovat něco zcela nového a to vyrábět vysoce kvalitní sekt tradiční lahvovou fermentací.  V Německu to bylo v té době pro mnohé nemyslitelné. Dnes rodina obdělává 10 hektarů vinic, samozřejmě organicky. Je zde patrná velká vášeň pro klasické burgundské odrůdy, jako je Pinot Noir, Chardonnay a Pinot Meunier. Polohy vinic se rozkládají v oblastech Rheinhessen a Pfalz, což umožňuje vyrábět šumivá vína, která vykazují mineralitu, hloubku a komplexnost. Hrozny, jsou sklízené ručně a i zpracování je velmi šetrné, přičemž pro sekt je použito pouze srdce hroznu. Rozhodnutí zaměřit se výhradně na výrobu jakostního šumivého vína pomohlo  německému sektu získat opět více mezinárodní pozornosti. Od roku 2020 je vinařství Raumland členem VDP a to jako první výrobce šumivého vína - a dále tak propaguje německou scénu šumivých vín v mezinárodním měřítku.

" Ve Flörsheim-Dalsheim jsem opět využil příležitosti navštívit Volker Raumland, pravděpodobně jednoho ze tří největších výrobců šumivých vín v celém Německu. Sortiment, který v současnosti nabízí, je světový a může konkurovat jakémukoli šumivému vínu na planetě."

Stephan Reinhardt / The Wine Advocate 2020

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 
 
 
Zpět do obchodu