1 hodnocení

Grüner Veltliner KLASSIK

Ochutnejte vynikající rakouské víno Grüner Veltliner Klassik od renomovaného vinařství Weinrieder. Toto víno je vyrobeno z jedinečné odrůdy veltlin, která je typická pro region Weinviertel. S každým douškem se ponoříte do bohatých chutí a elegantního charakteru této vynikající odrůdy. Jasně žlutá barva s mladistvým zeleným třpytem. Ve vůni charakteristický "pepř", jablko, kdoule a náznak broskve. Bohatá textura je dobře vyvážená šťavnatou, ale živou kyselinkou. Víno je velmi elegantní s dlouhým a kulatým závěrem. Klasický příklad Veltlínského zeleného z Weinviertelu. Prozkoumejte naši širokou nabídku rakouských vín a objevte nejlepší Grüner Veltliner, který nabízíme. Grüner Veltliner Klassik je perfektní volbou pro ty, kteří hledají autentický rakouský zážitek plný tradice a kvality. Objednejte si ho ještě dnes a dopřejte si nezapomenutelný požitek s vinařstvím Weinrieder.

 

 

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 345
259 Kč / ks 214 Kč bez DPH 35 Kč / 100 ml
Kategorie: RAKOUSKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Odrůda: Veltlínské zelené / Grüner Veltliner
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: WIENVIERTEL DAC
Zbytkový cukr: 1 g/l
Certifikace vín: BIO / VEGAN
Alkohol: 12,5 %
Kyseliny: 4,7 g/l
Archivace: do 5 let
Vinifikace: nerezové tanky
Teplota pro servis: 8-10 °C
Alergeny: siřičitany
Charakter podloží: spraš, písek, šterk
Vinařství: WEINGUT WEINRIEDER

Popis produktu není dostupný

Unknown

Rodinné vinařství se nachází v obci Kleinhadersdorf, západně od Poysdofru v dolnorakouské oblasti Weinviertel. Vinařství vede Friedrich Weinrieder se synem Lukasem. Dvě generace nadšeně produkující vína se silou a charakterem. Plně se soustředí na přírodní cykly a jejich ambicí je z přírody dostat to nejlepší. Místní vína disponují výrazným regionálním a místním charakterem a také keři révy vinné až ve věku 65 let. Vinařství Weinrieder se nachází v centru regionu Weinviertel. Jeho poloha je na předních svazích orientovaných na jih a jihozápad, přičemž obhospodařuje 20 hektarů vinic na nejlepších lokalitách Birthal, Bockgärten, Hohenleiten, Kugler a Schneiderberg. Rodinné vinice jsou osázeny výhradně bílými odrůdami Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Chardonnay a Rulandské bílé. Vyvážené mikroklima a úrodné spraše a jílovité půdy umožňují vznik vynikajících ročníků. Vinařství má filozofii spočívající v ochraně přírody, včetně ochrany užitečného hmyzu, ozeleněním vinic a také přísným omezením výnosů krátkým řezem. Velmi pozdní sběr, šetrné zpracování, adekvátní využití sklepní technologie a dlouhé ležení na kvasinkách mají zásluhu na produkci vín se silou a charakterem. Fermentace přírodních vín probíhá v ocelových tancích. Vína se vyvážejí celkem do 30 zemí včetně Japonska a USA, kde je najdete v nejlepších restauracích.

Robert Parker The Wine Advocate "Fritz a jeho syn Lukas Rieder pokračují ve fascinující sérii… Vína byla vždy vynikající, ale nyní jsou skvělá a patří k tomu nejlepšímu, co se dnes v této oblasti vyrábí." 

 
Zpět do obchodu