Neohodnoceno

Riesling RIED KUGLER

Riesling Ried Kugler z weingut Weinrieder v oblasti Weinviertel je perlou mezi rakouskými Rieslingy. Toto špičkové víno je vyrobeno s precizní péčí a vášní rodinného vinařství Weinrieder, jehož kořeny sahají hluboko do historie oblasti Weinviertel. Pochází z výjimečné vinice Ried Kugler, která poskytuje ideální podmínky pro růst a zrání hroznů. Opulentní, ale svěží Riesling, ve vůni najdete kandovaný ananas, luční květy, bílé broskve a med. Chuť je velmi elegantní, ovocná a díky sprašovému podloží příjemně slaná. S minerálními nuancemi a osvěžující kyselinkou je Riesling Ried Kugler neodolatelným lákadlem pro každého sommeliéra i milovníka rakouských vín. Přidejte tento skvost do svého vinného lístku a dopřejte si jedinečný zážitek z rakouského vína.

 

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 357
561 Kč / ks 464 Kč bez DPH 75 Kč / 100 ml
Kategorie: RAKOUSKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: polosuché / feinherb / off-dry
Klasifikace vinic: WIENVIERTEL DAC
Poloha vinic: Kugler
Zbytkový cukr: 14 g/l
Certifikace vín: BIO / VEGAN
Falstaff hodnocení ročník 2021: 94 bodů
Robert Parker Wine Advocate hodnocení ročník 2020: 95 bodů
Alkohol: 13 %
Kyseliny: 6,2 g/l
Archivace: do 10 let
Vinifikace: nerez tanky
Teplota pro servis: 8-10 °C
Alergeny: siřičitany
Charakter podloží: spraš, písek, šterk
Vinařství: WEINGUT WEINRIEDER

Popis produktu není dostupný

Unknown

Rodinné vinařství se nachází v obci Kleinhadersdorf, západně od Poysdofru v dolnorakouské oblasti Weinviertel. Vinařství vede Friedrich Weinrieder se synem Lukasem. Dvě generace nadšeně produkující vína se silou a charakterem. Plně se soustředí na přírodní cykly a jejich ambicí je z přírody dostat to nejlepší. Místní vína disponují výrazným regionálním a místním charakterem a také keři révy vinné až ve věku 65 let. Vinařství Weinrieder se nachází v centru regionu Weinviertel. Jeho poloha je na předních svazích orientovaných na jih a jihozápad, přičemž obhospodařuje 20 hektarů vinic na nejlepších lokalitách Birthal, Bockgärten, Hohenleiten, Kugler a Schneiderberg. Rodinné vinice jsou osázeny výhradně bílými odrůdami Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Chardonnay a Rulandské bílé. Vyvážené mikroklima a úrodné spraše a jílovité půdy umožňují vznik vynikajících ročníků. Vinařství má filozofii spočívající v ochraně přírody, včetně ochrany užitečného hmyzu, ozeleněním vinic a také přísným omezením výnosů krátkým řezem. Velmi pozdní sběr, šetrné zpracování, adekvátní využití sklepní technologie a dlouhé ležení na kvasinkách mají zásluhu na produkci vín se silou a charakterem. Fermentace přírodních vín probíhá v ocelových tancích. Vína se vyvážejí celkem do 30 zemí včetně Japonska a USA, kde je najdete v nejlepších restauracích.

Robert Parker The Wine Advocate "Fritz a jeho syn Lukas Rieder pokračují ve fascinující sérii… Vína byla vždy vynikající, ale nyní jsou skvělá a patří k tomu nejlepšímu, co se dnes v této oblasti vyrábí." 

 
Zpět do obchodu