Neohodnoceno

Weissburgunder RIED BIRTHAL

Weissburgunder RIED Birthal z weingut Weinrieder v oblasti Weinviertel je vysoce ceněné rakouské víno, které přináší lahodnou chuť a bohaté aroma. Tento špičkový Weissburgunder, známý také jako Pinot Gris je vyráběn s ohledem na tradici a vášeň rodinného vinařství Weinrieder. Pochází z vinic v oblasti Weinviertel, kde je každý hrozen pečlivě vybrán a zpracován s maximální péčí. S jemnými tóny exotického ovoce a svěžími minerálními nuancemi, noblesní a uhlazená bílá Burgunda s výraznou vůní ananasu, pomela a bílé čokolády. Plné a bohaté v chuti, kde dominují šťavnaté citrusy a hravé kyselinky. Weissburgunder RIED Birthal je ideální volbou pro milovníky kvalitních rakouských vín. Objednejte si lahve tohoto vynikajícího vína ještě dnes a objevte špičkovou kvalitu rakouských vín z oblasti Weinviertel.

 

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 360
324 Kč / ks 268 Kč bez DPH 43 Kč / 100 ml
Kategorie: RAKOUSKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2019
Odrůda: Rulandské bílé / Weissburgunder / Pinot Blanc
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: WIENVIERTEL DAC
Zbytkový cukr: 2 g/l
Certifikace vín: BIO / VEGAN
Alkohol: 13 %
Kyseliny: 6,4 g/l
Archivace: do 5 let
Vinifikace: nerez tanky
Teplota pro servis: 8-10 °C
Alergeny: siřičitany
Charakter podloží: spraš, písek
Poloha vinic: Poysdorf - Kleinhadersdorf Ried Birthal
Vinařství: WEINGUT WEINRIEDER

Popis produktu není dostupný

Unknown

Rodinné vinařství se nachází v obci Kleinhadersdorf, západně od Poysdofru v dolnorakouské oblasti Weinviertel. Vinařství vede Friedrich Weinrieder se synem Lukasem. Dvě generace nadšeně produkující vína se silou a charakterem. Plně se soustředí na přírodní cykly a jejich ambicí je z přírody dostat to nejlepší. Místní vína disponují výrazným regionálním a místním charakterem a také keři révy vinné až ve věku 65 let. Vinařství Weinrieder se nachází v centru regionu Weinviertel. Jeho poloha je na předních svazích orientovaných na jih a jihozápad, přičemž obhospodařuje 20 hektarů vinic na nejlepších lokalitách Birthal, Bockgärten, Hohenleiten, Kugler a Schneiderberg. Rodinné vinice jsou osázeny výhradně bílými odrůdami Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Chardonnay a Rulandské bílé. Vyvážené mikroklima a úrodné spraše a jílovité půdy umožňují vznik vynikajících ročníků. Vinařství má filozofii spočívající v ochraně přírody, včetně ochrany užitečného hmyzu, ozeleněním vinic a také přísným omezením výnosů krátkým řezem. Velmi pozdní sběr, šetrné zpracování, adekvátní využití sklepní technologie a dlouhé ležení na kvasinkách mají zásluhu na produkci vín se silou a charakterem. Fermentace přírodních vín probíhá v ocelových tancích. Vína se vyvážejí celkem do 30 zemí včetně Japonska a USA, kde je najdete v nejlepších restauracích.

Robert Parker The Wine Advocate "Fritz a jeho syn Lukas Rieder pokračují ve fascinující sérii… Vína byla vždy vynikající, ale nyní jsou skvělá a patří k tomu nejlepšímu, co se dnes v této oblasti vyrábí." 

 
Zpět do obchodu