1 hodnocení

Grüner Veltliner PER DUE

Velmi svěží, spíše ovocný Veltlín z vinic v okolí vinařství, ve vůni citrusy a šťavnatý meloun. Chuť je také ovocná, s lehkou slanou linkou a příjemnou kyselinkou.

Můžeme doručit do:
3.10.2023
Skladem (>5 ks)
Kód: 321
240 Kč / ks 32 Kč / 100 ml
Kategorie: Rakouská vína
Objem: 0,75 l
Ročník: 2022
Odrůda: Veltlínské zelené
Kategorie vína: bílé
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: KREMSTAL DAC
Zbytkový cukr: 2,3 g/l
Alkohol: 12 %
Kyseliny: 7 g/l
Archivace: do 5 let
Vinifikace: nerez tanky
Teplota pro servis: 10 °C
Alergeny: siřičitany
Charakter podloží: spraš, dunajský štěrk
Vinařství: WEINGUT HERMANN MOSER

Velmi svěží, spíše ovocný Veltlín z vinic v okolí vinařství, ve vůni citrusy a šťavnatý meloun. Chuť je také ovocná, s lehkou slanou linkou a příjemnou kyselinkou.

logorotLogo-TWG-monochrom-300dpi

 

 

Jací manželé takové víno. Terroir – to je především rukopis manželů Carmen a Martina Moserových, kteří milují svoje povolání a milují život. To je patrné při ochutnávce vín značky Moser, čistá radost ze života. Od roku 2002 obhospodařují vinařství Hermann Moser, které má za sebou historii trvající přes 350 let. A to uprostřed rakouského ráje Rieslingů a Veltlínů v Kremstalu. Rohrendorf leží před branami Kremže, města vína s bohatou historii. Zdejší podnebí je pod vlivem protékajícího Dunaje. Chladivý vítr z Waldviertelu se střída s vysokou intenzitou slunečního svitu, tak aby společně zajistily podmínky pro vznik elegantních, jemně strukturovaných, aromatických a velkých vín. Vrstvy sprašových naplavenin zaručují hluboká, elegantní vína se světovou pověstí. Spraš propůjčuje vínu nezaměnitelný tón minerální stylistiky. Přírodní vína Martina Mosera patří už léta k tomu nejlepšímu, co v této oblasti lze nalézt. Důkaz o tom podává řada vyznamenání, jako například Decanter World Wine Trophy.