Neohodnoceno

Pinot Noir SANKT PAUL

Víno je pojmenován po bývalém klášteru na vinici, která se svažuje k jihu a naleznete ji v obci Weißenburg, na velké vápencové skále s jílovito-hlinitou půdou. Hrozny byly pečlivě vybírány a ručně tříděny a odstopkovány s následnou fermentací. Po dvou až třech týdnech v otevřených dubových kádích byly šetrně lisovány. Další zrání probíhalo 18 měsíců v malých sudech z francouzského dubu.Víno bylo lahvováno bez filtrace a čeření. Jemná, středně silná rubínově červená barva. V nose vůně jalovcových plodů, lesních plodů, také tabák, pepř a lesní půda. Na patře hutné se silnou substancí a mladistvými tříslovinami. Šťavnaté s velmi dobrou délkou a výbornou strukturou..Velký potenciál k archivaci.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 885
2 265 Kč / ks 1 872 Kč bez DPH 302 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2018
Odrůda: Rulandské modré / Spätburgunder / Pinot Noir
Kategorie vína: červené víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Hodnocení Falstaff ročník 2018: 94 bodů
Poloha vinic: Weißenburg
Charakter podloží: Těžká, hlinitá a jílovitá svrchní vrstva, půdy s vápencovými horninami v podloží.
Klasifikace vinic: VDP.GROSSES GEWÄCHS
Kyseliny: 6,7 g/l
Teplota pro servis: 15-17 °C
Alergeny: siřičitany
Ideální k pití: 25 let +
Vinařství: WEINGUT FRIDRICH BECKER
Pinot Noir SANKT PAUL
ZDARMAZDARMA

Popis produktu není dostupný

Schild am Haus mit Fuchs swLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Friedrich Becker se nachází na samém jihu oblasti Pfalz, přímo na hranici s Alsaskem, kde se také nachází i 70% jejich vinic. V roce 1973 přestal otec současného lídra Fritze prodávat hrozny místnímu družstvu a pustil se výroby vlastních vín. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale dovedla vinařství mezi vinařskou špičku nejen v Německu. Vinař Becker obnovil cisterciácké vinice ze 14.století, použil německé a francouzské klony Pinot Noir, které na hlubokých vápenitých půdách dávají silná, ale také rafinovaná, minerální vína, která jednoznačně patří mezi absolutně to nejlepší co v Německu najdete!

"O stylu Friedricha Wilhelma Beckera je těžké říci něco nového a vzhledem k úrovni, na jaké se zde produkují zejména burgundské odrůdy, což je skvělá zpráva. Pinoty   Noir Heydenreich a Sankt Paul se ucházejí o první místo ve vlastní soutěži vinařství, který Pinot nejlépe prodá vápenité podloží. Chardonnay „Minerál“ a Riesling "Muschelkalk" jsou pak ideálním úvodem do vesmíru jménem Becker."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu