Neohodnoceno

MARKGRÄFLERLAND Chardonnay SW

 

Ocelově svěží, přesto komplexní a silné Chardonnay evropského střihu. Kouřově kořeněná vůně, stopy hrušky, manga a mirabelky. Na patře jsou tóny zralého grapefruitu, jemné vanilky s minerálním šarmem.

Můžeme doručit do:
22.5.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 462
592 Kč / ks 489 Kč bez DPH 79 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Odrůda: Chardonnay
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: Qualitätswein
Zbytkový cukr: 2,3 g/l
Poloha vinic: Bad Krozingen - Schlatt
Charakter podloží: vápenec, spraš
Vinifikace: 10 měsíců francouzský dubový sud 225 l
Obsah alkoholu: 13,5%
Kyseliny: 6 g/l
Ideální k pití: do 15 let
Teplota pro servis: 10-12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT MARTIN WASSMER

Ocelově svěží, přesto komplexní a silné Chardonnay evropského střihu. Kouřově kořeněná vůně, stopy hrušky, manga a mirabelky. Na patře jsou tóny zralého grapefruitu, jemné vanilky s minerálním šarmem.

wasmer

Vinařství Waßmer se nachází v obci Bad Krozingen–Schlatt (region Markgräflerland) na samém jihozápadě Německa na hranicích se Švýcarskem a Francií ve vinařské oblasti Baden. Současný majitel a sklepmistr Martin Waßmer sbíral zkušenosti převážně ve Francii, aby pak v roce 1998 převzal vedení tohoto velmi starého rodinného vinařství a na 35 hektarech prvotřídních vinic začal produkovat vína inspirovaná Burgunskem. Větší hustota osázení vinic (10 000 – 12 000 keřů na hektar) a limitovaný výnos jsou stejné jako u renomovaných domén v Burgunsku. Červená vína zrají minimálně 10 měsíců v barikových sudech, přičemž vína bílá i v nerezových tancích. Prvotřídní kvalita je výsledkem nejen pečlivé a tvrdé práce na vinici a ve sklepě, ale také vášnivé oddanosti půdě, révě a hroznům. Martin Waßmer a jeho tým pracují s takovou pokorou, vášní a nasazením, že se jim podařilo vytvořit vlastní styl, odborníky zvaný Markgräfler Burgundy. 

"Ročník 2021 je považován za rok, který od producentů červeného vína vyžadoval hodně. Náš obdiv k nádhernému Pinot Noir, které představil Martin Waßmer, je o to větší: Pinot Noir „GC“ z Dottinger Castellberg se svou hustotou, napětím, rafinovanou kyselinkou, nejjemnějším taninem a minerálním kořením lze považovat za jedno z nejlepších německých Burgundů. ročníku se počítat. Ale vinař z Marktgräflerland přidal pět Pinot Noir, které dosáhly 93 a 94 bodů - to je bezkonkurenční a nastavuje standardy v Badenu!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu