1 hodnocení

Maximin Grünhaus GRÜNHÄUSER Riesling trocken RÉSERVE

"Grünhäuser“, vysoká kvalita "staré vinné révy" pokračuje. Hrozny nadále pocházejí výhradně z VDP.GROSSE LAGEN Herrenberg a Abtsberg a jsou skvělými ambasadory od Maximin Grünhaus. Už tak úžasně vyvážené a připravené k pití jako mladé mohou zrát desítky let.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 624
673 Kč / ks 556 Kč bez DPH 90 Kč / 100 ml
Kategorie: MOSEL-SAAR-RUWER
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.ORTSWEIN
Poloha vinic: Herrenberg a Abtsberg
Charakter podloží: modrá zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny:
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT MAXIMIN GRÜNHAUS
Maximin Grünhaus GRÜNHÄUSER Riesling trocken RÉSERVE
Novinka

Popis produktu není dostupný

maximin gruenhaus_logo_mit wappen_weisse flaeche im hintergrund_rgbLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Vinařství s více než tisíciletou historií se nachází na levém břehu řeky Ruwer v obci Mertesdorf asi dva kilometry od jejího ústi do Mosely. Od roku 1882 je Maximin Grünhaus ve vlastnictví rodiny von Schubert a dnes panství vede pátá a šestá generace,  Dr. Carl von Schubert a jeho nejstarší syn Maximin. Na třech výhradně monopolních viničních tratích Abtsberg, Herrenberg a Bruderberg se sklonem okolo 70% se rodí charakteristická a neopakovatelná vína, která po staletí zrají v typických tisíci litrových sudech Fuder, které vyrábí místní bednář z dubů obklopujících tyto vinice. Díky velmi neúrodné půdě a malým ročním přírůstkům dřeva musí být stáří dubů pro výrobu sudů minimálně 200 let. Vinařství je od roku 2016 členem prestižního spolku VDP a jeho vína vzbuzují obdiv po celém světě hlavně díky nezaměnitelnému terroiru a nekompromisní kvalitě a dále v sobě nesou dědictví tohoto kraje.

Dosud nejdražší sud moselského vína, který byl kdy prodán v aukci, pochází od Maximina Grünhause. Sud vína Herrenberg Trockenbeerenauslese z roku 1921 byl v roce 1923 vydražen v hotelu Walldorf Astoria v New Yorku za 100 000 zlatých marek, což je dodnes nepřekonaná rekordní cena.

"V loňském roce jsme se na základě tří Pinot Blanc předložených Maximinem Grünhausem s nadsázkou zeptali, zda je Ruwer novým Burgundskem. Rodinné vinařství von Schubert umí burgundské, ale o nejvyšší pozici Královského ryzlinku nemusí nikdo pochybovat, jak působivě potvrdila letošní degustace. Od skvělého Große Gewächse (Herrenberg!) přes lahodná vína Kabinett až po delikátní Spätlese na minerální bázi, jsou odhaleny všechny aspekty a výhody této odrůdy hroznů."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu