1 hodnocení

SL Riesling trocken

SL Riesling trocken z vinařství Schloss Lieser je vynikající německé víno, které oslovuje svou čistotou chuti a komplexností. Tento suchý Riesling je výsledkem vášnivého vinohradnictví a vinařského umění vinařství Schloss Lieser, které se nachází v srdci německého vinařského regionu Mosel. SL Riesling trocken je vyroben z hroznů pěstovaných na svazích řeky Mosel, kde terroir zahrnuje strmé vinice, mnoho minerálů a ideální expozici slunci. Tato kombinace faktorů vytváří ideální podmínky pro růst révy vinné a výrobu špičkových vín.SL Riesling trocken se vyznačuje jasnými tóny citrusů, šťavnatým ovocem a osvěžující kyselinkou, která dodává vínu živost a eleganci. Je ideálním společníkem ke gastronomickým požitkům, ať už jde o pikantní pokrmy, sýry nebo lehké saláty. Poznejte naše SL Riesling trocken z vinařství Schloss Lieser a objevte dokonalost německého vína spojenou s jedinečným terroirem regionu Mosel. Užijte si nezapomenutelné chvíle plné lahodných chutí a vůní s naším vynikajícím Rieslingem

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 594
293 Kč / ks 242 Kč bez DPH 39 Kč / 100 ml
Kategorie: MOSEL-SAAR-RUWER
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 6,3 g/l
Poloha vinic: Lieser Niederberg Helden, Lieser Schlossberg a Graacher Himmelreich
Charakter podloží: modrá devonská zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 11,5%
Kyseliny: 6,8 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SCHLOSS LIESER

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v roce 2021 se stal "Vinařem roku"  podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.

"Špičkové vinařství, vedené Thomasem Haagem s velkými ambicemi a touhou po neustálém zlepšování, představuje jednu skvělou kolekci za druhou. Bez ohledu na to, zda jsou vyráběny se zbytkovou sladkostí nebo suché, patří ryzlinky ze zámku Lieser k absolutně nejlepším na Mosele, v Německu a lze říci bez velké nadsázky celosvětově. To platí zejména pro aukční vína, která spojují neuvěřitelně vysokou koncentraci s uhlazenou elegancí a potenciálem pro téměř věčný život."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu