Neohodnoceno

HELDENSTÜCK Riesling trocken

Tento klasický suchý Riesling byl ručně sklizen a pochází z top lokality Niederberg Helden. Vinice Niederberg Helden je se 100% modrou břidlicí a 120 let starými, částečně neroubovanými vinicemi a až 80% sklonem jednou z nejvíce vzrušujících a mnohostranných vinic na Mosele. Hrdinské dílo se již prezentuje jasnou lokační typičností, vysokou hustotou a působivou délkou.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 606
499 Kč / ks 412 Kč bez DPH 67 Kč / 100 ml
Kategorie: MOSEL-SAAR-RUWER
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP.ORTSWEIN
Zbytkový cukr: 6,8 g/l
Falstaff ročník 2019: 92 bodů
Falstaff ročník 2020: 91 bodů
Falstaff ročník 2021: 91 bodů
Poloha vinic: Niederberg Helden
Charakter podloží: zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 12 %
Kyseliny: 7,5 g/l
Ideální k pití: do 20 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SCHLOSS LIESER

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v roce 2021 se stal "Vinařem roku"  podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.

"Špičkové vinařství, vedené Thomasem Haagem s velkými ambicemi a touhou po neustálém zlepšování, představuje jednu skvělou kolekci za druhou. Bez ohledu na to, zda jsou vyráběny se zbytkovou sladkostí nebo suché, patří ryzlinky ze zámku Lieser k absolutně nejlepším na Mosele, v Německu a lze říci bez velké nadsázky celosvětově. To platí zejména pro aukční vína, která spojují neuvěřitelně vysokou koncentraci s uhlazenou elegancí a potenciálem pro téměř věčný život."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu