Neohodnoceno

NIK WEIS LAURENTIUSLAY Riesling GG

Laurentiuśay Riesling GG je prestižní víno od uznávaného vinaře Nika Weise, které pochází z proslulé oblasti Mosel v Německu. Tato oblast je známá svými strmými vinicemi, které poskytují ideální podmínky pro pěstování vysoce kvalitního Rieslingu. Laurentiuśay Riesling GG se vyznačuje svou komplexností a elegancí. Toto víno je charakteristické svým jasným a čistým aroma, které kombinuje tóny citrusů, zelených jablek a minerálních podtónů. Na patře je plné a dobře strukturované s osvěžující kyselinkou a dlouhým závěrem. Nik Weis při výrobě tohoto vína klade důraz na tradiční metody a udržitelnost. Hrozny jsou ručně sbírány a pečlivě tříděny, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita. Fermentace probíhá v nerezových tancích, což zachovává čistotu a výraznost odrůdových charakteristik. Laurentiuśay Riesling GG je vynikající volbou pro párování s různými pokrmy. Skvěle se hodí k mořským plodům, lehkým rybím pokrmům, asijské kuchyni nebo k jemným sýrům. Jeho svěží kyselinka a minerální tóny doplňují a zvýrazňují chuť pokrmů. Aby se plně rozvinul potenciál tohoto výjimečného vína, doporučuje se podávat ho vychlazené na teplotu 8-10 °C. Je vhodné jej nalévat do větších sklenic, které umožní vínu "dýchat" a odhalit své kompletní aroma a chuťový profil. Laurentiuśay Riesling GG od Nika Weise je víno, které osloví nejen znalce, ale i ty, kteří hledají výjimečný zážitek z Rieslingu. Jeho vyváženost, elegance a komplexnost z něj činí klenot mezi víny z oblasti Mosel. Pokud hledáte víno, které zanechá trvalý dojem, Laurentiuśay Riesling GG je tou správnou volbou.

Můžeme doručit do:
18.7.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 1022
Značka: NIK WEIS
1 383 Kč / ks 1 143 Kč bez DPH 184 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2022
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GROSSES GEWÄCHS
Zbytkový cukr: 2,3 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Falstaff hodnocení ročník 2019: 93 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2020: 93 bodů
Wine Spectator ročník 2017: 94 bodů
Poloha vinic: Bläsberg vinice Laurentiuslay
Charakter podloží: modrá břidlice
Vinifikace: velké dobové sudy "Fuder"
Obsah alkoholu: 12,4 %
Kyseliny: 7,4 g/l
Ideální k pití: do 30 let
Teplota pro servis: 8-10 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT NIK WEIS ST.URBAN'S HOF
NIK WEIS LAURENTIUSLAY Riesling GG
ZDARMAZDARMA

Popis produktu není dostupný

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.

"Nik Weis ví vše o ryzlinku ve všech jeho odstínech a to jak na Mosele, tak na Sársku. Jeho vína se vždy vyznačují terroirem, hloubkou a úžasnou komplexností. Vzhledem k jeho široké nabídce nezbývá téměř nic, co bychom postrádali. Opět nás obzvláště zaujal jeden titul, „Bockstein“. Víno, které téměř ideálně spojuje všechny přednosti, elegantní lehkost s pevným jádrem. Působivá je také minerální hloubka. Potěšení!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu