1 hodnocení

NIK WEIS LAYET Riesling GG

Jemný Riesling s velmi dobrým potenciálem na archivaci. Z malé, ale věhlasné parcely o rozloze 0,8 hektaru. Vůně vína je silně minerální, ucítíte mokré kameny, ale i šťavnaté broskve a jablka. V chuti je víno sametové, hutné a nekonečné.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (2 ks)
Kód: 75
Značka: NIK WEIS
980 Kč / ks 810 Kč bez DPH 131 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2019
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: suché / trocken / dry
Klasifikace vinic: VDP GROSSES GEWÄCHS
Zbytkový cukr: 6,1 g/l
Certifikace vín: FAIR N` GREEN
Wine Spectator: 94 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2019: 93 bodů
Falstaff hodnocení ročník 2020: 93 bodů
Poloha vinic: Mehringer / Blattenberg
Charakter podloží: modrá břidlice
Vinifikace: nerezový tank
Obsah alkoholu: 12%
Kyseliny: 6,6 g/l
Ideální k pití: do 30 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT NIK WEIS ST.URBAN'S HOF
NIK WEIS LAYET Riesling GG
ZDARMAZDARMA

Jemný Riesling s velmi dobrým potenciálem na archivaci. Z malé, ale věhlasné parcely o rozloze 0,8 hektaru. Vůně vína je silně minerální, ucítíte mokré kameny, ale i šťavnaté broskve a jablka. V chuti je víno sametové, hutné a nekonečné.

STUH_Wappen+Wortmarke_2016neuLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGBUnknown
 

Nicolaus Weis založil vinařství roku 1947 a pojmenoval ho po křesťanském patronu vína a papeži Urbanu I., „Weingut St. Urbans-Hof“. Nicolaus Weis byl velmi připoután ke svému kraji a v zemské politice se často zasazoval o vinohradnictví, a tak mu  byl roku 1969 propůjčen čestný titul „Ökonomierat“ (hospodářský rada), který je dodnes součástí názvu vinařství. Jeho syn Hermann Weis prokázal svůj instinkt na obzvláště dobré vinohrady a se svou ženou Idou rozšířil pěstitelské polohy. Nyní vede vinařství třetí generace – Nik Weis na polohách u řek Mosel a Saar. Vinařství St. Urbans-Hof patří se svými 34 hektary k největším privátním vinařstvím v kraji. Nik vyrostl v podniku svých rodičů, ve kterém byla kromě výroby vína i révová školka. Po studiu enologie v Geisenheimu si rozšířil znalosti v Champagni, Kalifornii, Kanadě (Niagárský poloostrov) i v blízkém okolí. Jako předseda spolku Leiwener Jungwinzer měl možnost se i v domovském regionu rozhodujícím způsobem podílet na rozvoji výroby vína. Ve vlastním vinařství trvale prosazuje spojení tisícileté tradice s inovací. Dnes patří Weingut Nik Weis St. Urbans-Hof k nejlepším vinařstvím v Německu.

"Nik Weis ví vše o ryzlinku ve všech jeho odstínech a to jak na Mosele, tak na Sársku. Jeho vína se vždy vyznačují terroirem, hloubkou a úžasnou komplexností. Vzhledem k jeho široké nabídce nezbývá téměř nic, co bychom postrádali. Opět nás obzvláště zaujal jeden titul, „Bockstein“. Víno, které téměř ideálně spojuje všechny přednosti, elegantní lehkost s pevným jádrem. Působivá je také minerální hloubka. Potěšení!"

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

 

Zpět do obchodu