Neohodnoceno

SL Riesling feinherb

Ochutnejte vynikající německé víno SL Riesling feinherb z prestižního weingut SCHLOSS LIESER v oblasti Mosel. Toto víno je vyjádřením jedinečného terroiru Moselského regionu a dlouholeté vášně vinařů Weingut SCHLOSS LIESER. S každým douškem se zahalíte do osvěžujících tónů a elegantních charakteristik typických pro Mosel Riesling. Hrozny pro tento klasický jemný polosuchý Riesling byly ručně sklizeny  a pocházejí ze strmých svahů slavné střední Mosely. Gutsriesling se již prezentuje jako vysoce kvalitní, charakteristické víno, které odráží rukopis vinařství. Jemné ovoce v kombinaci s oživující kyselinkou a vysokou mineralitou zajišťuje skutečný požitek z vína. Prozkoumejte naši širokou nabídku německých vín a objevte Mosel Riesling feinherb, který nabízíme. SL Riesling feinherb je perfektní volbou pro ty, kteří hledají harmonii mezi tradicí, kvalitou a moderním přístupem k vínu. Objednejte si ho ještě dnes a dopřejte si výjimečný zážitek s německým Rieslingem z weingut SCHLOSS LIESER."

 

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 595
293 Kč / ks 242 Kč bez DPH 39 Kč / 100 ml
Kategorie: MOSEL-SAAR-RUWER
Objem: 750 ml
Ročník vína: 2021
Odrůda: Ryzlink rýnský / Riesling
Kategorie vína: bílé víno
Chuťová kategorie: polosuché / feinherb / off-dry
Klasifikace vinic: VDP.GUTSWEIN
Zbytkový cukr: 15 g/l
Poloha vinic: Niederberg Helden, Lieser Schlossberg, Graacher Himmelreich
Charakter podloží: modrá devonská zvětralá břidlice
Vinifikace: nerezové tanky
Obsah alkoholu: 10,5%
Kyseliny: 7 g/l
Ideální k pití: do 10 let
Teplota pro servis: 10 - 12 °C
Alergeny: siřičitany
Vinařství: WEINGUT SCHLOSS LIESER

Popis produktu není dostupný

Logo_neu        Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

 

Rodinné vinařství SCHLOSS LIESER je dnes jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Německu, jehož majitelem se v roce 1997 stal Thomas Haag se svojí manželkou Ute, přičemž zúročil zkušenosti z podniku svých rodičů (Weingut FRITZ HAAG) a po letech tvrdé práce vrátil tomuto velmi starému vinařství původní slávu. Na skoro 24 hektarech špičkových moselských vinic jako jsou Niederberg Helden, Brauneberger Juffer, Wehlener Sonnenuhr a Juffer-Sonnenuhr Piesporter Goldtröpfchen a Bernkasteler Doctor, kde převládá modrá zvětralá břidlice pěstují Haagovi především Riesling, který toto vinařství proslavil po celém světě. Vína spontánně kvasí při nízké teplotě ve 100 let starém klenutém sklepě. Vyznačují se především svou elegancí a mineralitou s nízkým obsahem alkoholu. Unikátní je dokonalá rovnováha zbytkového cukru a kyselin.

Vinařský průvodce GaultMillau ocenil Thomase Haaga titulem "Vinař roku" 2015. Od té doby vinařství získalo nejvyšší hodnocení jako "WELTKLASSE WEINGUT" ve všech renomovaných vinařských průvodcích v Německu a v roce 2021 se stal "Vinařem roku"  podle známého vinařského průvodce FALSTAFF.

"Špičkové vinařství, vedené Thomasem Haagem s velkými ambicemi a touhou po neustálém zlepšování, představuje jednu skvělou kolekci za druhou. Bez ohledu na to, zda jsou vyráběny se zbytkovou sladkostí nebo suché, patří ryzlinky ze zámku Lieser k absolutně nejlepším na Mosele, v Německu a lze říci bez velké nadsázky celosvětově. To platí zejména pro aukční vína, která spojují neuvěřitelně vysokou koncentraci s uhlazenou elegancí a potenciálem pro téměř věčný život."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024 

Zpět do obchodu