Neohodnoceno

Pinot Noir SCHWEIGEN

Hustá rubínově červená barva. Vůně lesních plodů, tabáku, koření a jemných tónů vanilky. Na patře hutné, elegantní s dobrou délkou a strukturou.

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 309
801 Kč / ks 662 Kč bez DPH 107 Kč / 100 ml
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 0,75 l
Ročník: 2018
Odrůda: Pinot Noir
Kategorie vína: červené
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP ORTSWEIN / DEUTSCHER QUALITÄTSWEIN TROCKEN
Zbytkový cukr: 0,2 g/l
Alkohol: 13,5 %
Kyseliny: 6,2 g/l
Sklizeno: ručně
Ideální k pití: do 25 let
Teplota pro servis: 14-16 °C
Alergeny: siřičitany
Vinifikace: 36 měsíců v malých sudech z francouzského dubu
Charakter podloží: zvětralý vápenec
Poloha vinic: Schweigen na hranici Alsaska a Německa stáří keřů 30 až 55 let
Vinařství: WEINGUT FRIEDRICH BECKER

Hustá rubínově červená barva. Vůně lesních plodů, tabáku, koření a jemných tónů vanilky. Na patře hutné, elegantní s dobrou délkou a strukturou.

Schild am Haus mit Fuchs swLogo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Friedrich Becker se nachází na samém jihu oblasti Pfalz, přímo na hranici s Alsaskem, kde se také nachází i 70% jejich vinic. V roce 1973 přestal otec současného lídra Fritze prodávat hrozny místnímu družstvu a pustil se výroby vlastních vín. Cesta to byla dlouhá a trnitá, ale dovedla vinařství mezi vinařskou špičku nejen v Německu. Vinař Becker obnovil cisterciácké vinice ze 14.století, použil německé a francouzské klony Pinot Noir, které na hlubokých vápenitých půdách dávají silná, ale také rafinovaná, minerální vína, která jednoznačně patří mezi absolutně to nejlepší co v Německu najdete!

"O stylu Friedricha Wilhelma Beckera je těžké říci něco nového a vzhledem k úrovni, na jaké se zde produkují zejména burgundské odrůdy, což je skvělá zpráva. Pinoty   Noir Heydenreich a Sankt Paul se ucházejí o první místo ve vlastní soutěži vinařství, který Pinot nejlépe prodá vápenité podloží. Chardonnay „Minerál“ a Riesling "Muschelkalk" jsou pak ideálním úvodem do vesmíru jménem Becker."

Falstaff Weinguide Deutschland 2024