Neohodnoceno

Riesling ERBACHER STEINMORGEN

První zmínka o vinici Steinmorgen je z roku 1211. Koncentované aroma žlutého ovoce, grepů a černého rybízu přechází do velmi plného těla s dlouhým finišem. Stylový Riesling z Rheingau!!!

Můžeme doručit do:
22.4.2024
Skladem (>5 ks)
Kód: 183
401 Kč / ks 331 Kč bez DPH
Kategorie: NĚMECKO
Objem: 0,75 l
Ročník: 2020
Odrůda: Ryzlink rýnský
Chuťová kategorie: suché víno
Klasifikace vinic: VDP ERSTE LAGE
Zbytkový cukr: 8 g/l
Falstaff ročník 2021: 91 bodů
Falstaff ročník 2022: 91 bodů
Poloha vinic: Erbacher / Steinmorgen
Charakter podloží: hluboký spraš, rýnský štěrk
Vinifikace: nerezový tank
Obsah alkoholu: 12,5%
Kyseliny: 6,5 g/l
Archivace: do 15 let
Teplota pro servis: 10 °C
Objem: 0,75 l
Vinařství: WEINGUT JACOB JUNG

První zmínka o vinici Steinmorgen je z roku 1211. Koncentované aroma žlutého ovoce, grepů a černého rybízu přechází do velmi plného těla s dlouhým finišem. Stylový Riesling z Rheingau!!!

jakob-jung-logo_5ac47e35d9790 Logo_VDPBundesgeschaeftsstelle_RGB

Rodinné vinařství Jakob Jung se nachází v obci Erbach ve slavné německé vinařské oblasti Rheingau a bylo založeno již v roce 1799. V roce 2007 absolvoval Alexender Johannes Jung studia na vinařské škole v Geisenheimu, aby pak převzal vedení vinařství. Následně se mu podařilo nakoupit další prestižní vinice a také 250 let starý sklep, který se nachází naproti jejich vinařského domu, kde vína zrají celý rok v konstantní teplotě. Vinice se rozkládají na 18ti hektarech v jednotlivých viničních tratích Hohenrain, Marcobrunn, Michelmark, Siegelsberg a Steinmorgen (Erbach) a Sandgrub (Kiedrich). Jsou osázeny odrůdami Riesling (82 %), Pinot Noir, Pinot Blanc, Chardonnay a Gewürztraminer. Největší vášní mladého Alexe je samozřejmě Riesling, který dlouho zraje na jemných kvasinkách v nerezových tancích, aby víno získalo více ovocnosti, plnosti a extraktu. Alex patří jednoznačně mezi velké talenty a vycházející hvězdy v Rheingau. Vinařství je členem VDP.

"Alexander Jung letos představil kolekci, která jasně podtrhuje jeho ambice dostat se na vrchol regionu."  Eichelmann, 2019

"Alexander Jung je jedním z těch, které je třeba v Rheingau sledovat"  Robert Parker